Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az OpenVPN nem is nílt forrásk...

Az OpenVPN nem is nílt forráskódú, ingyenes szoftver?

Figyelt kérdés

Azt olvasom a neten (openvpn.net), hogy csak 2 userig ingyenes...


Gondolom ha nyílt forráskódú lenne, akkor ez a korlátozás nem lehetne benne...


2020. szept. 18. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Két változata van:

* egy közösségi verzió - ez ingyenes és nyílt forrású: [link]

* OpenVPN Access Server: ez meg fizetős és zárt forráskódú: [link]

bővebben: [link]

2020. szept. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem te kevered az OpenVPN open source változatát az OpenVPN Access Serverrel:

[link]


Az utóbbinál van 2 user limit ingyenesen

[link]


Egyébként az hgoy valami opensource az ne mjelenti azt, hogy ingyenesen használható akár magán akár üzleti célra... az utóbi licenszelési kérdés, lehet egy termék bármilyen nyilt forráskódú, a készítője megszbhatja, hogy nem használható csak akkor, ha fizetnek érte. Nyilván ilyen esetben könnyebb megkerülni az ellenőrzést, tehát egyszerűbb lopni, de attól az még lopás.

Kb mintha a oltban nem lenne iztonsági r, se pénztáros, se kamera, csak önfizető kasszák.. és vagy fizetsz vagy nem, de ki van írva, hogy ki kell fizetni az elvitt termékeket.

2020. szept. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, ezt jól benéztem. :( Kösz a válaszokat!
2020. szept. 18. 17:46
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


Én is megnéztem ezt a táblázatot. Hát... :D

- Graphical web interface: Ha CLI hero vagy, akkor nem igazán van rá szükség

- Automated certificate creation: EasyRSA toollal lehet csinálni Certet, igaz itt "old meg magad" megközelítés van.

- Pre-configured client software: Én megoldottam, hogy a saját generált cliens config is menjen Linux és Windows-on. Linuxon egyszerű, mert van openvpn parancs, ami instant megeszi a connect adatokat, de Windows-ra kicsir variálni kellet vele, hogy az OpenVPN Windows kliens megegye.

- Easy deployment: Olvasni kell... :D [link]

- Pre-built virtual appliances: nem foglalkoztam vele, nem volt rá szükségem

- Simple user management: Igen, ez egy fokkal macerásabb, de ha abból indulunk ki, hogy csak a VPN-t arra használod, hogy kap egy LAN tartományú IP címet, és onnantól tűzfallal és linux userrel szabályzod. Kimondottan nem foglalkoztam evvel se, mert nem volt rá szükség.


Persze lehetne folytatni a sort, de lényegében mindre van egy barkács megoldás, ha meg akarod úszni az árát. Legalább tanulsz egy picit. :P

2020. szept. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!