Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Feltörték a facebook fiókomat....

Feltörték a facebook fiókomat. Miért?

Figyelt kérdés
Hajnal 2-kor megnyitottam a messengert es kiirta hogy lejart a munkamenet, azonban mar megszoktam ezt a kiirast, ugyanis miota par honapja voltam olyan idiota hogy megnyitottam egy messenger virust ami ilyen trojai hulyeseg lehetett. Tehat a 2 honap alatt min. 3x is kirita mar hogy gyanus a profilom es csinalkak uj jelszot. De most azt kerte hogy jelentkezzek be es nem fogadta el a jelszot, pedig tobbszor probalkoztam es direkt le van irva egy lapra. Felmenntem a laptopomon es ott azt irta hogy akkor meg 1 oraja, tehat hajnal 1kor meg lett valtoztatva a jelszo. Szerettem volna torolni, de sehova mashova nem akarta kuldeni a kodot csak egy olyan emailre amit mar 8 eve nem hasznalok es fogalmam sincs mi a jelszo. Oda is megprobaltam belepni hogy elfelejtettem az email jelszavat, de kiadott egy biztonsagi kerdest, amire jo a valaszom de megse az lett megjelolve regebben. Szoval ennyi. Sehogy se enged vissza, de mondjuk meg ha sikerulne is visszaszerezni mar nem lenne olyan biztonsagerzetem ott. Az a kerdesem hogy miert tornek fel facebook fiokokat? A nevemben fognak majd irogatni random embereknek?

2020. szept. 20. 08:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy jó bizonyíték arra, hogy miért kell hanyagolni a facebook-ot. Gondolj arra, hogy egy problémával kevesebb.


Azért "törik fel" a facebook-oldalakat, mert rengeteg unatkozó ember van, akik vagy nem kell hogy dolgozzanak, vagy csak egyszerűen nem szeretnének dolgozni.


Ha meg élni sem tudsz a facebook nélkül, akkor hozz létre egy másik profilt, és meg van oldva. (csak most jegyezd is meg a jelszavaidat)

2020. szept. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Amennyiben semmilyen hozzáférésed sincs a profilodhoz, és elveszítetted a visszaállításhoz szükséges elérhetőségekhez is a hozzáférést, akkor sajnos nem tehetsz semmit.


Töröld le a telefonodról az összes facebooktól származó alkalmazást (Facebook, Messengger, Instagram, Whatsapp, satöbbi), hátha ezekben az alkalmazásokban is van valami nem odavaló, és töltsd le őket újra.

Ezután hozz létre egy új facebook fiókot, és kapcsold be rajta a kétlépcsős hitelesítést, így ha megtudják a jelszavadat, akkor nem fognak tudni belépni, mert egy megerősítő kód fog érkezni a telefonodra (vagy táblagépedre).

És nem szabad "vírusokra" rákattintani! :)


Rengeteg ember hozzáférést biztosít a facebook profiljához olyan szolgáltatásokhoz, amik teljesen fölöslegesek (ilyenek Pl a tesztes alkalmazások. Nametest, satöbbi). Ezek közül vannak megbízhatóak, és vannak nem megbízhatóak is. Szóval ezekkel is csak óvatosan!

2020. szept. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Na mára is jutott egy "feltört fiók". No offense, de nem hiszem, hogy híres és/vagy gazdag és/vagy befolyásos ember lennél, szóval maradjunk annyiban, hogy ellopták a jelszavad (vagy kitalálták) és ezáltal valaki aki ismer hozzáfért a fiókodhoz majd megváltoztatta a jelszót.

Sajnos ezen nincs mit szépíteni: a jelszólopás 99%-ban a felhasználó hibájából lehet sikeres, mert

a) nem volt elég bonyolult jelszavad (az emberek többsége baromira kiszámítható, pl gyerek neve, születési ideje, stb..)

b) nem vigyáztál megfelelően a jelszavadra ("direkt le van irva egy lapra" a lehető "legjobb" dolog amit tehetsz. ettől már csak a monitor szélén lévő postit a "biztonságosabb" :D) tanács: jelszót nem írunk le se papírra, se a gépre plain text fájlba. erre vannak "jelszószéfek" amik segítenek eltárolni és hozzájuk csak egy jelszavat kell megjegyezni ami lehetőleg legyen bonyolult

c) a "messenger vírus" valami keylogger volt, ami lemásolta a billentyűleütéseidet, tehát az általad beírt jelszót elküldte (ebben az esetben lehet nem ismerős csinálta)

d) valami átirányított egy másik oldalra és nem vetted észre hogy nem is a facebook-on írod be a jelszavadat, hanem egy hozzá hasonló domain-en. ez megint csak figyelmetlenség kérdése


Tehát bármelyik verziót is nézzük, ez NÉLKÜLED nem sikerülhetett volna, tehát ez nem feltörés, csak jelszólopás, ami kellő körültekintéssel megelőzhető.


+1 tipp: a több lépcsős azonosítás mellett még így sem sikerült volna nekik a hozzáférés, mert kellett volna a telefonod is hozzá. ezt is belehet kapcsolni a beállításokban

2020. szept. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Miért ne..?
2020. szept. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Legkozelebb igyekszem mindenre figyelni. Kovetkezo kerdesem, hogy ha engem feltortek, akkor letezik olyan, hogy az ismeroseimet is feltorik? Azert kerdezem mert en nem hiszem, meg kellene gyoznom valakit es ha tobben mondjak, akkor lehet megnyugszik.
2020. szept. 20. 11:32
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#5 Csak magamat tudom ismételni. Olvasd el a #3-as hozzászólásomat.

Nem FELTÖRTÉK. Ellopták a jelszót, amiről 99%-ban a felhasználó tehet.

Tehát: amennyiben az ismerősöd nem teszi ezt lehetővé, BIZTOSAN senki nem tudja ellopni a fiókját.

2020. szept. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Téged nem "feltörtek", hanem megszerezték a jelszavadat valamilyen módon. A jelszót te juttattad el a csalók kezébe azzal, hogy bejelentkeztél egy olyan oldalon, ahol nem kellett volna.

Az ismerőseidnek a te bejelentkezésükhöz semmi közük (kivéve ha ők is megadják az adataikat mindenhol, ahol kérik).

2020. szept. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"tanács: jelszót nem írunk le se papírra, se a gépre plain text fájlba. erre vannak "jelszószéfek" amik segítenek eltárolni és hozzájuk csak egy jelszavat kell megjegyezni ami lehetőleg legyen bonyolult"


...és ha elfelejted azt a bizonyos egy jelszót, ami lehetőleg bonyolúlt, nos akkor máris nyúlhatsz a kötélért, amivel fellógatod magad az előszobába, hogy mindenki lássa milyen hülye vagy... :-)


Nem baj, ha leírod, csak az ne legyen szem előtt..., pl egy füzetbe, ami a szekrényedben van, amit az a kulcs nyit, ami nálad van. (persze-persze a kulcsot is elvesztheted)


Ha meg a számítógépbe egy szöveges dokumentumba írod le az sem baj, csak lehetőleg ne a vágólapot használd a jelszavak másolására, nameg lehetőleg egy olyan helyen legyen (pl. külső winchester), amihez tuti nem férhet hozzá az internet felől senki, azaz azt is a szekrényben tárold.


(ha meg csatlakoztatod a géphez, addig tiltsd le a hálózati kártyát :-) )


Persze ekkor még jöhetnek a számítógépedre trojai meg keylogger programok, de tudod ha mindentől szarunk, akkor ne csináljunk semmit.

2020. szept. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"ha elfelejted azt a bizonyos egy jelszót, ami lehetőleg bonyolúlt, nos akkor máris nyúlhatsz a kötélért"


Van olyan jelszószéf amelynél lehet helyreállítókulcsot is létrehozni... de ha valaki nagyon képtelen EGY darab jelszó megjegyzésére, akkor a tökéletes megoldás a kulcsos azonosítás. Több példányban tárolhatod (akár pendrive-on) és semmit sem kell megjegyezned

2020. szept. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat! Sajnos mint latjatok nem nagyon ertek ehhez, igy lenne meg egy kerdesem: hozza tudnak ferni igy az uzeneteimhez? A fiok azota nem volt aktiv miota megvaltoztatta rajta a jelszot az illeto. Probaltam jelenti meg masoknak is szolni, hogy jelentsek. Barcsak eltunne es nem lenne vele problema. Tartok tole, hogy kikerul valami szemelyes informacio (nem jelszavakra gondolok).
2020. szept. 20. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!