Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Melyik antivírus ajánljátok...

Melyik antivírus ajánljátok ezek közül?

Figyelt kérdés

Tehát ez lenne a kérdésem. Kérlek, ne mondjátok, hogy a Defender elég, mert az eicar teszt vírus eltávolításához külön kérvényt kellett benyújtani(bár azonnal jelzett hogy itt bizony problémák vannak)


Tehát melyik? AVG? Avast? Bitdefender? Kaspersky? Egyéb?


(Főleg az ingyenesek érdekelnek)



2020. okt. 5. 21:18
A kérdező szavazást indított:
Panda
Avast
Egyéb, leírom kommentben
Kaspersky
AVG
(Eset)
(F-Secure)
(Norton)
16 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Comodo free.
2020. okt. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Évek óta ESET-et, alias NOD 32 vírusirtót használok defender kikapcsolással szigorúan! Jó pár necces helyzettől mentett meg és még a felugró károsabb hirdetéseket is akár blokkolja, ráadásul falsan nem töröl olyanokat, amit nem is kellene kb. ennyi. :D
2020. okt. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
A legutolsó windóz-telepítés óta (kb. 2 éve) Bitdefendert használok, eddig semmi bajom nem volt vele. A Defender természetesen ki van kapcsolva.
2020. okt. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 hypno ***** válasza:
0%

Tehát legyen ingyenes, de mindent tudjon amit azok tudnak amikért fizetni kell.

Ilyen állat pedig nem létezik. Mondhatnám ez a Ferrarit Trabant áráért tipikus esete.


Ha ingyenes kell és win10-et használsz, akkor a Microsoft Defender bőven jó, ha viszont pontosan tudod milyen extra szolgáltatásra van szükséged ami ebbe nincs beépítve, akkor fizetned kell érte, mert a kereskedelmi szoftverek ingyenes megoldásai is úgy vannak kitalálva, hogy azért a fizetős verziónak is maradjon piaca.

2020. okt. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
67%
Használj Linuxot és nem kell vírusirtó. :D
2020. okt. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

4-es: Oké, oké, értem, de nekem nincsenek olyan nagy "igényeim".

Csak annyi kéne, hogy ha például megtámad egy zsarolóvírus, akkor ne írjon ki egy üzenetet hogy "veszélforrásokat észleltünk, kattintson ide az eltávolításhoz" hanem minden extra nélkül távolítsa el, és írja ki, hogy "ELTÁVOLÍTVA".


A The Pc Security Channel youtube csatornán néztem ilyen teszteket, és az Avastot és az ESET-et találtam jónak. Most csak kíváncsi lennék, hogy ti melyiket használjátok, és az alapján nézek majd egy jó szoftvert.


(Jelenleg Avastom van. Szerintetek ez jó, vagy váltsak másikra?)


5-ös: Ez sajnos nem egy járható út.De azért köszi a javaslatot.

2020. okt. 6. 17:34
 7/24 A kérdező kommentje:
Ja, az Avirát nem írtam a szavazásba...
2020. okt. 6. 17:38
 8/24 hypno ***** válasza:

#6


Az egyik laptopunkon Avast volt. Engem halálra idegesített azzal, mert állanddóan vásárlásssal zaklatott. Megszabadultam tőle.


Most a család 4 gépe közül 3-on ESET Internet Security van. (Korábban havonta frissítendő újságos kóddal, most "okosban" szerzett próba licensszel.) A negyediken Microsoft Defendert használunk, de bőven jó az is.

Pláne router mögül.

2020. okt. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Kérdező: Milyen olyan szoftvert használsz, ami csak Windowsra van és nem tudod helyettesíteni Linxon?
2020. okt. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Igor Igorovics ***** válasza:
42%

RE 4/9 hypno válasza:


Nem kellene butaságot beszélni. Minden igényt kielégítő, bőven megfelelő védelmet lehet összerakni ingyenesből is.


[link]


-nyisd ki a szemed, és nézd meg, hogy hol adod meg a banki adataid

-ha mindenáron tesztelgetni akarsz, akkor Sandboxie

-külsős tűzfal 7 óta nem kell, ha a beépítetthez szeretnél egy átlátható felületet, akkor Malwarebytes WFC

-ha nagyon aggódsz, akkor ragaszd le, vagy kapcsold ki

-pl Glary Utilities

-Glary, SUMO

-nem reális veszély

-no comment

-Glary, Ccleaner stb.

-VPN-ből vannak jobbak is olcsóbban-ha helyi tiltást szeretnél kikerülni, akkor elég egy böngészőbe épített, vagy ingyenes, pl proton vpn,ha paranoiás vagy, akkor meg pl TOR


Mint látszik, semmi olyat nem ad az előfizetésért, amire okvetlen szükség lenne, vagy ne lenne ingyenes alternatívája.


Avast mondjuk elég gazdag tulajdonságokban, de bőven elég otthonra egy akár kicsit gyengébb védelem is, pl Defender a 10 óta. Kaspersky Free is nagyon jó választás. Avira Free, 360safe Free, AVG Free, Bitdefender Free, Zone Alarm Free stb.


Ha van valami extra igényed, max akkor jön szóba a fizetős otthoni felhasználóként. Oda kell figyelni, hogy mit csinálsz, ha meg nem teszed, akkor lehet akármilyen védelmed. Naprakész oprendszer és szoftverek, tört programok kerülése, reklámblokkoló valamilyen ismert böngészőben (Firefox, Chrome, Opera, Vivaldi), ne név nélküliben. Ismeretlen küldőtől ne nyiss meg levélben érkezett csatolmányt vagy linket.


De ha mégis veszel valamit, nézd meg több helyen, mert gyakoriak a túlárazások. És mindenekelőtt teszteld, mielőtt megveszed, hogy megnézd tetszik-e, és hogy viselkedik a te gépeden. Mennyire terhel, bugos-e stb..


Avira bőven elég szerintem, talán a legjobb választás ingyenesek közül. Vagy AVG az gyakorlatilag ugyanaz, mert megvették, csak másképp néz ki.


Ha nagyon akarod letöltheted Az pl az emsisoft keresőjét, ami nem fut állandóan (EKK), és időnként manuálisan futtathatod. Kaspersky Virus Removal Tool is jó ilyen célra.

2020. okt. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!