Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Biztonsági kamarákkal kapcsola...

Biztonsági kamarákkal kapcsolatban Olvastam a jogszabályokat és az azt írja 3 naponta törölni kell a felvételt nem tárolhatom tovább.Ezt a rendszerek automatikusan elvégzik,vagy nekem kell 3 naponta?

Figyelt kérdés

2020. okt. 12. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Neked kell, mert a hatóság felszólíthat, hogy ne törölj egy felvételt, amit ilyenkor nem szabad törölnöd, a rendszer nem döntheti el helyetted, hogy melyik felvétel ilyen és melyik nem.
2020. okt. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem.De mondjuk a törvény 3 napot ír elő,de ha a 8 nap múlva történik valami aminek hatóságnak szüksége van akkor már nekem jogszabály szerint kétszer töröltem.Ugye a 8 napot vesszük második napomon történik valami ami még a első törlést sem éri el és én nem tudok róla akkor a hatóság nem mondhatja miért töröltem 3 naponta amikor nekik plusz hat nap múlva kellene a felvétel ott van hatodik nap megint egy törlés.Egy egyébként ez nem térfigyelő hanem csak biztonsági kamera ami csak az udvaromat veheti közterületet nem emberek járnak.
2020. okt. 12. 23:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Így van, ha túl későn kérték, ez van. De kérhetik, ha például a szomszédhoz betörnek, ő még aznap kihívja a rendőrséget, ők észreveszik a kamerád, becsöngetnek, hogy őrizd meg a felvételt, hátha látott valamit a kamera. A téefigyelő kamerákra más szabály vonatkozik, ott eleve 30 napig meg kell őrizni a felvételt.
2020. okt. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Shai-Hulud ***** válasza:

A videorögzítőkön be lehet állítani, hogy mennyi idő után törölje a felvételeket. Ez teljesen automatikusan történik, a beállított idő elteltével, nem neked kell gondoskodni róla.

A maximális megőrzési idő alapesetben valóban 3 nap, de ettől egy úgynevezett érdekmérlegelési teszt elkészítésével el lehet térni, megfelelően indokolt esetben akár 30 napra is.


Ha nyolc nap múlva kérik a felvételt, amit te a 3. napon töröltél, akkor így jártak. Senki nem fog azért felelősségre vonni, mert a jogszabálynak megfelelően törölted a felvételt.

Olyat pedig senki nem fog kérnni, hogy őrizd meg a felvételt, mert lehet, hogy majd valamikor x idő múlva szükség lesz rá. Ha a rendőrségnek kell a még meglévő, tehát le nem törölt felvétel, akkor azt azonnal el is fogják vinni, nem kell neked őrizgetned.


A saját biztonsági kamerád is rögzíthet részben közterületet, amennyiben a célja és a beállítása szerint saját védendő terület megfigyelése a cél, és ennek érdekében nem lehet máshogy beállítani. A lényeg, hogy ilyenkor a közterület csak járulékosan kerül rögzítésre, azaz a kamera elhelyezésének nem a közterület megfigyelése a célja.

2020. okt. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!