Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi az a heur:trojan?

Mi az a heur:trojan?

Figyelt kérdés

Mindig visszajön a gépemre, a kaszpi jelez, letörlöm, de hiába, másnapra visszajön.

Esetleg újrarakjam? Windows Vista van rajta, nem tudom, hogy számít-e.


2020. nov. 16. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugye nem komoly, hogy azzal a geppel netre mesz?
2020. nov. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne használd a gépet semmire, amíg meg nem oldod
2020. nov. 17. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem, telefonról írtam a kérdést
2020. nov. 17. 09:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyebkent a heur:trojan az valoszinuleg false positive, azaz tevesen nez valamit trojainak. A 'heur' a heurisztikus keresesre utal, azaz nem tudta konkretan beazonositani hogy mi az, csak ugy nez ki mint a trojaiak szoktak kinezni, hasonloan viselkedik. Vagy valami 0-perces trojairol van szo, vagy a Kaspersky siman mellelott pl. egy crackelt jatek miatt.


Mindamellett, ezt a gepet semmikepp ne engedd a netre, mert megeszik a virusok par het vagy inkabb nap alatt. Mar az utodja se tamogatott (Win7), ha maga a gep nem birna el egy W10-et, akkor inkabb szerezz be uj gepet, akar hasznaltan is.

2020. nov. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Talán a win 8.1-et viszi, nem próbáltam, meg hát nem is próbáltam nagyon újrarakni.

De itt a PC adatai:


Intel Core E8400 2x3,0GHz

160GB HDD

Intel HD graphics

2020. nov. 17. 12:03
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
2 GB? Akkor inkább Linuxot tegyél rá, mert nagyon lassú lesz.
2020. nov. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!