Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért "véletlenül" eltűnnek a...

Miért "véletlenül" eltűnnek a screenshotok az androidos mobiltelefonról? Eltűnt pár fontos screenshot amit készítettem, miért? Ki érti ezt?

Figyelt kérdés

Először is: nem, nincsen vírus a telefonomon.


Körülbelül egy jó fél éve észrevettem hogy folyamatosan eltűnik néhány screenshot a telefonomról.

Én nem törlöm ki, de sehol nem található meg.


Tisztán emlékszem hogy készítettem, el is mentette a telefon, volt amit még másnak is tovább küldtem tehát nem vagyok demens sem 😃😃😃


Ami a legérdekesebb hogy csak és kizárólag screenshotok (képernyő felvételek)

tűnnek el.

Saját fotózott képek, a galériából letöltések, dokumentumok semmi más egyetlen egy sem tűnik el.


Ami még érdekesebbé teszi az egész helyzetet, hogy kizárólag olyan screenshotok tűnnek el a telefonomról amik igen csak fontosak számomra.


Ami nem annyira fontos, az SOHA nem tűnik el, pl.:


A recept screenshot a sütiről, a fogászat nyitvatartási ideje, a multivitamin képe amit meg kell majd vennem a drogériában, stb...

Na ezek nem tűnnek el.


Fontos, komoly screenshotok pedig rendre tűnnek el.


Android 9-es rendszerű telefonom van.


Járt már valaki így rajtam kívül?


Ugye nem arról van szó hogy valaki esetleg valahogy belemegy távolról a telefonomba és törölget?!


Fizikailag senki nem fér hozzá írisz védelemmel ellátott mobil. Köszönöm szépen a válaszokat előre is.


2020. nov. 24. 03:15
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Nem lehet hogy nem jó helyen nézed? Factory reset is segíthet
2020. nov. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A gyári visszaállítás miben segítene? Eltűnne minden adat a telefonomról 👎
2020. nov. 26. 22:42
 3/7 anonim ***** válasza:
13%
Meg minden olyan rosszakaró szoftveres entitás ami törli a képeidet
2020. nov. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bár régi a kérdés:


Amennyiben van automatikus mentésed a netre, a beállításokban van lehetőség arra, hogy a felmentés után törölje a helyi fájlt. Ha ez van beállítva, akkor a fiókod (pl. google drive) automatikusan törli a képekeket a felmentés után. A neten fenmmaradnak, csak a gép memóriájából tűnik el helyspórolás miatt. A "screenshoot" mappája be van (legalábbis úgy gondolom)erre beállítva. nézd meg a fiók beállításoknál, milyen mappák vannak jelölve.

2021. jan. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nincsen automatikus feltöltés a Google drive-ra
2021. jan. 26. 02:23
 6/7 Benadik Áron válasza:
56%
És honnan tudod olyan biztosan, hogy nincsen rajta vírus? Egyébként is, hogyha vki törölgetné, az azt jelenti, hogy van vírus. Sztem ments el minden SZÁMODRA FONTOS fájlt egy pendrivera, és factory reset. Akkor, hogyha vírus, az letörlődik. (hogyha mindent mentesz, vszinu, h a virus is mentve lesz)
2021. jan. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szerintem ezt ember csinálhatja nem egy robot ha igaz..

Nagyon érdekesen válogat a ,, vírus,, a képeim között...

2021. jan. 26. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!