Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi a véleményetek a mai...

Mi a véleményetek a mai adatvédelmi rendelkezésekről?

Figyelt kérdés

Egyrészt vigyázz az adataidra, mert visszaélhetnek vele másrészt viszont ki vagy szolgáltatva az egyre fokozódó, erőszakos adatkéréseknek. Csak így hirtelen:


1. Bankkártyák postai úton történő kiküldése (netes vásárlási adatok leolvashatók).

2. Azonosító okmányok másolása (bank, pénzintézet, szálloda, pályázatok stb.)

3. Internetes adatbekérés (pl. feltöltő kártyás adategyeztetés)

4. Telefonos adatbekérés szerződés módosításra (UPC, bank), akár megbízott cégek is.

5. Sütik, adatok tárolása, kiolvasása a PC-n (főleg weblapok). Van olyan oldal, amely lehetőséget sem ad, hogy csak a lényegeset fogadd el.

6. Google erőszakos szinkronizálási kérelme, hogy minden eszközt nyilvántartson.

7. Elektronikus aláíráson születési adat, anyja neve (új ügyfélkapus).


És még ott van a szolgáltatók telefon menüje, ahol csak 2-3 perc után tudsz ügyintézővel beszélni, mert elmondanak minden lényegtelen információt, hangfelvételi dolgokat, azonosító adatokat és csak ezután közli. hogy minden munkatárs foglalt. Gondolom ez is a mi védelmünket szolgálja.


2020. dec. 4. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Tényleg volna hová fejlődni. A Google-t mondjuk el lehet kerülni Nem muszáj Gmail fiókot használni, le lehet cserélni a telefonos operációs rendszert valami megbízhatóbbra.


A 4-es pont esetén pedig szimplán csak elküldöm az adatkérőt melegebb éghajlatra. Majd én elindítom az adategyeztetést, de nem gondolhatják komolyan, hogy egy ismeretlen/rejtett számnak én bármiféle adatot ki fogok adni.


A legnagyobb probléma, hogy MINDEN ilyesmi opt-out rendszerü opt-in helyett, vagyis alapvetés, hogy gyűjtik és tárolják az adatokat, amit nekem kell kérelmeznem, hogy ne tegyenek.


Például egy hónapja biztosítóval voltam szerződni, meg sem kérdezték, hogy akarom-e az adataim marketing célú használatát, úgy nyomtatták ki a papírt, hogy be volt jelölve az igen. Én meg visszacsúsztattam, hogy nyomtat egy újat, amin a nem van bejelölve, vagy felállok az asztaltól. És ez minden egyes szolgáltatónál, bank, közüzemi szolgáltatók, stb. így van.

2020. dec. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyébként ez a mai hozzáállása a szolgáltatóknak szerintem helyből sérti a magánélethez való alkotmányos jogot.
2020. dec. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem némileg túlreagálod ezeket a dolgokat.

Ahogy #1 is írta, az, hogy használod-e a Google szolgáltatásait (vagy akármelyik más tech-vállalatét), az a te egyéni döntésed. De a Google még a korrektebb vállalatok között van, a Microsoft, vagy éppenséggel a Facebook sokkal nagyobb gazfickó ilyen tekintetben. De egyiket sem kötelező használni, használhatsz másik e-mail szolgáltatót, sőt, kellő szakértelemmel, és némi anyagi befektetéssel akár sajátot is üzemeltethetsz. Operációs rendszerek közül pedig nem vagy köteles Windowst (vagy akár iOS-t, ileltve Androidot) használni, nyugodt szívvel használhatsz Linuxot vagy FreeBSD-t, garantáltan nem fognak egy tech-vállalathoz sem vándorolni az adataid.

A személyazonosságot, és egyéb személyes adatokat tartalmazó okmányokat pedig kizárólag olyan helyen adom meg, amikben tudom (sejtem), hogy meg lehet bízni. Az, hogy a munkahelyemen le vannak ezek fénymásolva, nem gondolnám, hogy problémát okozna. A pénzintézeteknél is rendben van, bár tegyük hozzá, azért megválogatom, hogy milyen pénzintézetnek szavazzak bizalmat. HA mondjuk egy akármilyen random üzletkötő akarná ezt megcsinálni, menten el lenne zavarva.

A hangfelvételek készítése pedig egyszerű minőségbiztosítás. Ha az ügyintéző nem megfelelően viselkedett, vagy netán át akart verni, akkor vissza lehet hallgatni, és az adott szolgáltató/cég az alapján orvosolni tudja a problémát, illetve meg tudja regulázni az alkalmazottat. Ez azért némi visszatartóerőt biztosít, hogy az ügyintézők ne kezdjenek lehúzós magánakciókba. Bár még így is van, hogy előfordul.

A bitsütik pedig nah... ne legyünk naivak, egyrészt azért kellenek, hogy a webhelyek be tudjanak azonosítani. Viszont másrészt meg hasznos is tud lenni, hogy egy-egy weboldal "emlékszik" ránk. Itt a legnagyobb gond, hogy az egyes weboldalak egymás között pofátlanul áramoltatják az információkat. Sőt, van, hogy ezt nem is szándékosan teszik. Viszont ezek az adatok azért nagyrészt elég ártalmatlanok. Az, hogy én a Hestore-on épp az Arduino szenzorokat nézegettem, nem katasztrófa, ha mondjuk a Fb tudomsára jut.

2020. dec. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még valami a telefonhívások rögzítésével kapcsolatban, ami eszembe jutott. Ügyfélszolgálat és telemarketing ne tagadhassa meg a hívás fogyasztó oldali rögzítését. A telefonáló ügyfélszolgátos/telemarketinges nem mint magánszemély keres meg és nem magán-, hanem üzleti beszélgetés történik.
2020. dec. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!