Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy kerülhettek ezek az...

Hogy kerülhettek ezek az emberek azok közé akik megtekinthetik a google táblázatomat?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem hogy nem vagyok jó semmilyen számítógépes dologból, de nekem ez nagyon furcsa. Az a lényeg, hogy nevezzük Lacinak, Laci csinált egy google táblázatot, amit megosztott mondjuk Katival, Kati meg velem. Ez még pár hete volt. Most azt vettem észre, hogy én vagyok a táblázat tulajdonosa, tehát nem Kati vagy Laci, ők csak olvasók. Igen ám, de rajtuk kívül 13 másik ember is hozzá van adva olvasónak, akiket én biztosan nem adtam hozzá. Mindannyiukat ismerem, Laci és Kati is ismerik őket, de nagyon (nagyon) nem rájuk tartozott volna.


Nos, megnéztem, és elvileg csak a tulajdonosnak van lehetősége megosztani, én nyilván nem tettem, Kati sem mert konkrétan rákérdeztem, Laci meg még a táblázat készítésekor megígérte hogy nem fogja, és én bízom benne 1OO%ig. Hogy kerülhettek oda ezek az emberek?



2020. dec. 28. 19:26
 1/10 A kérdező kommentje:
légyszi valaki segítsen! Ha már a rejtélyt nem tudom megoldani, legalább meg lehet valahol nézni, kik nyitották meg a táblázatot? Nagyon nem szeretném ha néhány ember látná.
2020. dec. 28. 23:19
 2/10 anonim ***** válasza:

A táblázatot megnyitva, a zöld megosztás gombra kattintva előjönnek a megosztási beállítások. A "Link lekérése" alatt módosítható, hogy kik tekinthetik meg a táblázatot. Valószínűleg "A link birtokában bárki" maradt, mert ez az alapértelmezett, a link pedig valahogy eljutott valakihez, aki továbbküldözgette, vagy ki tudja, hogy került a többiekhez.

A lényeg az, hogy a bárki helyett legyen "Korlátozott" és akkor csak azok tudják megnyitni, akik hozzá vannak adva a tulajdonos által.

2020. dec. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
sajna nem jó, ők ténylegesen hozzá vannak adva, a beállítás is az, hogy a link birtokában is csak a hozzáadott személyek tekinthetik meg, azaz korlátozott, már ezt is néztem
2020. dec. 29. 09:29
 4/10 anonim ***** válasza:
El kell távolítani őket és kész, csak az maradjon, akinek kell a táblázat. A hozzáadáskor jó eséllyel kaptam emailt a megosztás tényéről, feltételezhető, hogy meg is nézték, de persze ez nem biztos.
2020. dec. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*kaptak
2020. dec. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
az a furcsa, hogy nem kaptak e-mailt, csak megjelent az ő Google Spreadsheetjükben a megosztottak között. Ezt onnan tudom, hogy egyikükkel jóban vagyok, őt megkérdeztem, de a többieknek viszont nem örülök hogy ott vannak. Azt már megcsináltam, hogy ne olvasgassák, de arra is kíváncsi vagyok ki osztotta meg velük, mert hozzá lenne egy-két szavam. Ezt nem lehet valahgy kideríteni?
2020. dec. 29. 10:03
 7/10 anonim ***** válasza:

Abban az esetben lehet megnézni, ha munkahelyi, vagy iskolai a fiókregisztráció és ott is csak a saját dokumentumnál. Magánszemély által regisztrált Google-fióknál ez a lehetőség nincs.

[link]

2020. dec. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm! és az ugye nem működik, hogy csinálok egy munkahelyi regisztrációt, megteszem a dokumentum tulajdonosává és úgy megnézem?
2020. dec. 29. 10:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nem próbáltam és nem is tudom kipróbálni. Viszont az előző hsz-emből valahogy kihagytam, hogy arra találtam információt, hogy azt lehet megnézni, hogy ki látta. Arra nem volt utalás, hogy egyéb tevékenységet is rögzítene, de elképzelhető, hogy igen.
2020. dec. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm!!
2020. dec. 29. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!