Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tehetném biztonságossá...

Hogyan tehetném biztonságossá a fb-omat? Valahol belehet állítani, hogy minden egyes bejelentkezéskor csak sms-ben kapott kód után lehessen bejelentkezni?

Figyelt kérdés

Napi szinten folyamatosan értesítéseket kapok arról, hogy valaki Budapestről, a következő IP címről: 195.38.98.190 bejelentkezett a fiókomba. Karácsony este megváltoztattam a jelszavamat mindenhol és a fb által kínált "óvintézkedéseket" is végre hajtottam.

Ma reggel már az az üzenet fogadott e-mailen, hogy jelszavamat megváltoztatták szintén Budapestről és erről az IP címről...

Nagy nehezen sikerült visszaállítani de ez már nagyon unalmas. Kérdésem : mit lehet ezügyben tenni? Semmi érdekes nincs a beszélgetéseim közt, max jegyzetek magamnak szakmámmal kapcsolatban, úgyhogy még zsarolni sem tudna semmivel ha az a célja.

Aki tudna ebben segíteni az kérem jelezzen.



2020. dec. 31. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Minden lehetőséget megtalálsz a Beállítások menüben, egy lapra van gyűjtve az összes biztonsági funkció is.

[link]

2020. dec. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Megszünteted, vagy anonímmá teszed kamu névvel stb és a fontosabb beszélgetnivalókat személyesre fogod.
2020. dec. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az email fiókod jelszavát is változtasd meg, amivel facebookra regisztráltál. Gondolom az elfelejtett jelszó funkció segítségével változtatták meg megint a jelszavad.
2020. dec. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1.köszönöm, végül sikerült egx 2 faktoros védelmet beállítani, így bárki beszeretne lépni kapok sms-ben kódot. E nélkül senki nek léphet be ha minden igaz.


#2 megvédeni szeretném a profilomat nem újat készíteni, illetve a saját fiókomba szeretnék normálisan kommunikálni mindenkivel.


#3 megváltoztattam, bár ha betudott lépni csak lett volna annyi esze, hogy törli az értesítéseket, hogy valaki belépett... Bár kitudja

2021. jan. 2. 15:01
 5/8 anonim válasza:
Szia, ugyanezzel a problémával küzdök, nekem először megváltoztatta a jelszavam és a telefonszámot, majd mikor nagy nehezen visszakaptam a fiókom, ismét belépett és ismét megváltoztatta, szintén budapesti cím. Nekem későn esett le sajnos, hogy az email címem is feltörték, de most már megváltoztattam mindent, azt mondták az a lenyeg hogy ne egy könnyű jelszó legyen. Jelenleg még várok, próbálkozik-e még, ha igen, akkor a telefonszám és IP cím alapján megteszem a feljelentést.
2021. jan. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nincs "feltörés", a valóságban vagy egy billentyűleütést naplózó programmal fürkészik ki a beírt jelszót, miután rávettek hogy letöltsd és telepítsd a programot, vagy egy adathalász oldalon jelentkeztetnek be, ahol te magad írod be és mentik le a belépési adatokat.


Ha kémprogram van a gépeden ami ellopja és továbbítja a beírt jelszavakat, akkor bármilyen bonyolult lehet a jelszó, hozzá fognak férni továbbra is. Ilyenkor először vírusirtás és kártevő program keresés kell, hogy kizárd ennek a lehetőségét.

2021. jan. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Kedves 6-os! Telefonra milyen vírusírtót ajánlanál? Mert nekem az Avast van letöltve, az kiszűri az ilyen kémprogramokat?
2021. jan. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A facebook alapból nem biztonságos.
2021. okt. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!