Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi lenne a helyes sorrend az...

Noone91 kérdése:

Mi lenne a helyes sorrend az alábbi koncepció megvalósításához ?

Figyelt kérdés

Üzleti területen dolgozom, szoros kapcsolatban IT - üzemeltetés és security - területekkel. Nos, szeretnék először basic hálózati ismeretekre szert tenni, elméleti és legfőképp gyakorlati vetülettel. Érdekel a security is, de úgy gondolom, magabiztos essential majd network tudás szükséges első körben, úgyhogy a scope mindenképpen ez lenne. Nézegettem különböző képzéseket, illetve certifikációkat. Nyilván egy átlag usertől jóval edukáltabb vagyok, de mégis kellene egy általános, széles körű alapozó tudás az IT szférából. Ez a 0. lépés.


IT essentials illetve compTIA A+ certiket néztem. Ha jó a megértésem, akkor ezekre épülnek a CCNA illetve másik oldalról a Network+ képzések. Nos, a kérdésem, kérésem arra irányulna, hogy ezekhez a képzésekhez honnan tudnék minőségi oktatóanyaghoz jutni ? Jó pár e-learning portálon pl. udemy, cybrary vannak anyagok, de jobban szeretném, ha olvasható formában is lenne ehhez forrásom. Sőt, első körben nem lenne rossz az sem, a jobb megértés miatt, ha magyar lenne, tehát vannak-e ezeknek a certiknek magyar jegyzetei ?


Tudnátok nekem segíteni ? :)


Előre is köszönöm !



2020. dec. 31. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem igazán találkoztam magyar tertificationokkal :D
2020. dec. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1


Igen, tudom, hogy maga a certi és a vizsga nem magyar, de például ahol képzés szinten oktatják itthon, ott bizonyos helyeken azt találtam, hogy a tananyag nyelve magyar.


Természetesen, ha angol, akkor sincs gond, azt a segítséget is szívesen veszem. Ment az up.

2020. dec. 31. 12:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a CISCO Netacad-ot meleg szívvel tudom ajánlani, az ad certit is. Csak találnod kell egy helyet, ami CISCO hálózati akadémia.


A kurzusokról bővebben itt találsz leírást: [link]

2021. jan. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!