Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudom kideríteni, hogy...

Hogyan tudom kideríteni, hogy vírusos-e a számítógépem és, hogy mire képes ez a fajta vírus, illetve hogyan lehet törölni?

Figyelt kérdés

Már egy ideje észrevettem, hogy egyre rosszabb az internet, pedig eddig sose volt baja. Az volt a sejtésem, hogy itt nem a routerrel és nem is a szolgáltatóval lesz gond. A windows 10 operációs rendszerbe beépített vírusírtó figyelmeztetett egy vírusról, de sehogy se tudtam törölni (gondolom, mert a rendszerben van benne). Tegnap este elment a net és azóta se wifi nincs, se a gépen nincs internet (ezt a kérdést is mobil netről írom). Az internet hibaelhárítót is elindítottam, de az nem észlelte a problémát.


A szerintem vírusnak mondható fájlról egy kép több információ érdekében (bocsánat a minőség miatt, de nincs lehetőségem screenshotot küldeni):

[link]



2021. jan. 22. 20:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Mivel a kérdéses fájl a windows jelszó-visszaállítója, és rendszerfájl, így biztos hogy nem téves a riasztás. Jelszó-állítóról lévén szó (és ahogy a malware-kereső is írja), ez a malware hozzáférést ad a gépedhez másoknak.

Formázd le a rendszert, és rakj fel egy friss windows 10-et, a legújabbat.

(Ez az oka is, hogy nem tudja eltávolítani, mármint azért nem tudja, mert rendszerfájl)

2021. jan. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!