Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért anti-cheat system sok...

Miért anti-cheat system sok nagynevű játékban?

Figyelt kérdés
Ennyire nem éri meg törődni vele? pl warzone meg sok hasonló játék tele van cheaterrel, de jóformán semmit sem tesznek ellenük. Régen kb minden játékban volt punkbuster, vac, easy-anti cheat, stb. Vagy aki a cheatre képes költeni, az skinekből is bevásárol valószínűleg, ezért hagyják?

2021. jan. 27. 07:26
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
A játékiparban elterjedt a nézet, hogy az emberek egy játékért kb 60-70 dollárt hajlandóak fizetni. Hogy ez így volt vagy ők szoktatták rá őket az más kérdés. Viszont akárhogy is, tény, hogy az igények nőttek, így a fejlesztési költségek is, az ár nem, tehát valahol le kell faragni a költségeket. Az cheterek felfedezése pedig nehéz és drága, ellenben nem kritikus fontosságú, tehát az is ment a levesbe.
2021. jan. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a csalók mindig előnyben vannak az őt üldözőkkel szemben. Ez nem csak a játékok terén van így, hanem az élet minden szegmensében.

A technika pedig egyre fejlődik. A csalóké is. 5-10 éve viszonylag könnyű volt egy csalót leleplezni. Ma már sokkal nehezebb. Emellett ott van az a probléma is, hogy mi van, ha az anti-cheat rendszer téved? Ez önmagában még talán negatívabb hír, mint az, hogy lehet a játékban csalni. Némileg normalizálható a helyzet, ha a fejlesztők külön részleget tartanak fenn az ilyen panaszok kezelésére, de az meg megint csak költség, ami egy kisebb fejlesztőcsoportnak nem éri meg.

2021. jan. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ingyenes játékoknál teljesen mindegy mit csinálnak, csak újra regisztrálsz és kész, a szélmalomharc nem éri meg a macerát. Tökéletes anticheat szoftver nincs, meg nem is lesz mert hogy lenne, az olyan népszerű cuccokknál meg mint a warzone kb napok kérdése és megjelenne minden hackből új verzió, a sok farokméretet kompenzáló elképesztő mennyiségű pénzt képes beleölni. Maradna a kézzel ellenőrzés, de az meg nem reális ennyi adatnál - na meg ez nem oldaná meg az újraregisztrálók problémáját.

#2 a háttérben futó programokat figyeli ami manipulálja a bemenetet - vagy pontosabban fogalmazva ami bemenetet generál. Ez nem tud fals pozitív eredményt adni, az ilyen program használata csalás.

2021. jan. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!