Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Milyen lépéseket lehet tenni...

Milyen lépéseket lehet tenni annak érdekében, hogy közel 100%-ban biztonságban érezze magát az ember az interneten? Tudnátok ehhez kapcsolódó könyveket / oldalakat ajánlani?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nincs olyan, hogy 100%-ig biztonságos legyen valami. Olyanokra gondolok most, hogy hogyan lehet minimalizálni például a router feltörésének esélyét, különböző adathalászok és zsarolók nagy ívben elkerülése stb...


Közösségi médiát már több éve nem használok, sosem töltök le / kattintok semmilyen ismeretlen e-mail-ben található linkre. Letöltésre szigorúan csak Ncore-t használok és minden letöltött fájlt átszkennelek vírusirtóval. Mivel mindenem a külső HDD-men tartom, a gépet 1-2 havonta teljesen factory resetelem. Folyamatosan használok VPN-t. A létező összes helyre ahová regisztrálva vagyok be van kapcsolva a two-factor authentication. Mit lehet még tenni?


Igen, kicsit paranoid vagyok, de olyan munkakörökben is mozgok néha ahol kiemelten fontos az adatok védelme. Nem szeretném azt sem, ha a bankolási és személyes adataim idegen kezekbe kerülnének. 45 éves vagyok így hátránnyal indulok ezekben a dolgokban és az elmúlt pár évben próbáltam sokat tanulni a biztonság érdekében, de még mindig úgy érzem, hogy van hová fejlődnöm. Az az érv, hogy kispénzű átlag "szürke" embereket sosem törnek fel mert nincs értelme, nem tud megnyugtatni.


Nagyon megköszönök mindennemű segítséget!



2021. febr. 8. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

Néhány lépésed irreális, attól még nyugodtan lehetne közösségi oldalakat használni és VPN nélkül netezni úgy, hogy észszerűen használod az internetet. A VPN nem véd a vírusok ellen, a közösségi oldalt pedig úgy is lehet használni, hogy nem teregeted ki az életed rajta.


A torrentezés közvetve akkor nem biztonságos, ha tört programokat is beszerzel és telepítesz. Akkor az egész biztonsági intézkedéseket keresztül húzod a buherált programokkal. Az ellen az nCore sem véd, ott sem ellenőrzik a tartalmat, be lehet szedni vírust, kártevőt. Szintén nem ad teljes biztonságot a fájlok ellenőrzése sem.


A factory reset teljesen felesleges, mert nem előz meg semmit, az legfeljebb a tényleges fertőzés vagy támadás után ajánlott. A külső eszközön való tárolás akkor nem elég, ha az az egyetlen forrásod, és nincs más offline eszközön biztonsági mentésed a fontos dolgokról. Zsarolóvírus esetén ugyanúgy elszállhat mindened.

2021. febr. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%
Felsorolod az általad használt óvintézkedéseket, aztán meg leírod, hogy torrentezel??? Azt hiszed az ncore az valami biztonságos, ellenőrzött valami? Ugyanazok vannak ott is fent, mint bármelyik másik torrentoldalon.
2021. febr. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
56%
Én pont, hogy nem használnék vpnt, ha az adataim félteném
2021. febr. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!