Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Windows 7 meddig lesz normális...

Windows 7 meddig lesz normálisan használható (internetezésre és alap feladatokra)?

Figyelt kérdés

Tudom, nem kap biztonsági frissítést, meg biztonsági rés, stb...

De van egy P4-es xp-s gépem és valójában az is elég használható még, mármint van rá működő böngésző csal lassú.

Vegyünk viszont egy 2.gen i3-as gépet (vagy első generációs), hdd-vel (esetleg 120-as ssd-vel), 4gb ram-mal. Apámnak szánnám netezős, emailezős, youtubeozós gépnek, másra nem is lenne szánva.

Windows 7 használható lenne? Esetleg egy bitdefender, vagy egyszerűbb vírusvédőt rakjak mellé?

Böngésző frissítés meddig várható rá (chrome és firefox)?


2021. febr. 12. 08:22
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Valszeg sokáig hasznalhato lesz, ha nem kattintgatsz ossze vissza meg ilyenek
2021. febr. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%

Ha felteszel rá egy normális antivirust (Avast például), meg mondjuk egy Zonealarm tűzfalat, nem kell jobban aggódnod, mint egy Win10 mellett. Arra ügyelj, hogy böngészőből azért frisset és kulturáltat használj, bár az Avast úgyis időben elkap szinte mindent.

Hogy meddig lesz rá friss Firefox és Chrome, azt nem lehet előre megmondani. Ha tippelni kéne, én azt mondanám, hogy 5 évig még biztosan. De lehet, hogy 10 is.

2021. febr. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Rakj rá 8.1-et, még gyorsabb, mint a 7, viszont kapsz rá frissítést.
2021. febr. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

"Vegyünk viszont egy 2.gen i3-as gépet (vagy első generációs), hdd-vel (esetleg 120-as ssd-vel), 4gb ram-mal. Apámnak szánnám netezős, emailezős, youtubeozós gépnek, másra nem is lenne szánva."


Erre bőven mehet egy Windows 10 is, SSD-vel nem lesz lassú (HDD-vel igen).

Egyébként netezésre, emailekre és még sok minden másra is, teljesen jól szuperál a Linux is.

2021. febr. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Alapvetően egy linux mint lenne a választás, de apám az nagyon ellene van, már csak ha a szót is meghallja, meg ha a word helyett write van írva...ugye libreoffice. Ez nála berögzülés.
2021. febr. 12. 09:54
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Arra a gépre mehet 10 is, de a legjobb egy Linux lenne. Amiket írtál, arra tökéletes akár a Manjaro, akár a Mint.


Szép volt a 7, jó volt a 7 (a 7000-es béta óta használtam), de ma már nem ajánlott azt frissen felrakni éles gépre, én is csak akkor szoktam, ha a gép tulajdonosa reménytelen eset.

2021. febr. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az Office futtatható Wine-on keresztül, szóval nem kötelező a LibreOffice.
2021. febr. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
24%

Mennyi Linux fanatikus van itt.:D

Ez az egész Linux már olyan mint egy vallási szekta: [link]

2021. febr. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
Windows7 Eset Internet Securityval. Jó és gyors.
2021. febr. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!