Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » IP cím alapján tényleg megtalá...

IP cím alapján tényleg megtalálták, hogy hol lakom, vagy csak szórakozott?

Figyelt kérdés
Beszélgettem valakivel, és elfajult a beszélgetésünk és azt mondta tudja az ipm. Leírta, de én azt hittem hogy az első 6 szám (xxx.xxx) mindenkinek ugyanaz. Igaz lehet, hogy megtalált engem. Inkognitóban voltam, ha az segít, de szerintem nem :D. Ha valaki elmagyarázni hogy működik ez megköszönném.

2021. febr. 18. 00:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
GeoIp alapján max a várost megtudja találni 50km-es szórással, ezt gyors beirod googleba es megis tudod nézni, mit ad ki az ipdre, konkrétabbat pedig akkor ha van a rendőrségen (bár ebbe nem vagyok biztos) vagy a szolgáltatódnál ismerőse.
2021. febr. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Szinte kizárt.
2021. febr. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
A publikus ip címed tudhatja maximum azzal sokra nem megy. A települést nagyjából meg lehet határozni de az is elég pontatlan.
2021. febr. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Hát ez az.

Nem azzal beszélgettél, mint akinek hitted. Azért megváltoztatnáma jelszavaim, csak a tutti miatt. Zsarolás nem jött?

2021. febr. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%

Milyen felületen vitatkoztatok?


Amúgy teljesen kizárt, hogy IP alapján megtalálhasson...

2021. febr. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Anotalkon beszéltünk

Nem zsarolt.

De a kedvencem az volt amikor:

Megtaláltalak

Odamegyünk és kiirtom a családod 🤣

2021. febr. 18. 11:29
 7/11 Alex Fly ***** válasza:
67%

Amit biztosan meg tud állapítani az IP-címből, hogy melyik szolgáltatóhoz tartozik az a tartomány, amelyikben van. Esetleg azt, hogy azon belül mely városhoz tartozik at adott cím. De ez már nem feltétlenül azonos a tartózkodási helyeddel...

Legalábbis IPv4 cím esetén (de a kérdésben szereplő formátum alapján arról lehet szó), az IPv6 esetében jóval több a kiosztható cím, így mimden egyes hálózati eszköznek lehet egyedi címe...

2021. febr. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%

Ha egy központi szerveren keresztül működik a program, akkor még az IP címedet sem fogja megtudni.

Pláne, ha még NAT-olt hálózatban is vagy...

2021. febr. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Alex Fly ***** válasza:
@8: ma már szinte mindenkit NAT-olnak, akinek dinamikus címe van (kivéve, ha külön kéri, hogy vegyék ki mögüle). Mióta elfogytak ankiosztható címek, másképp nem lehet megoldani, hogy mindenki nethez jusson (na jó, Afrikában még akadhat még néhány felhasználatlan tartomány)...
2021. febr. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
42%

Most komolyan BÁRKI is komolyan vesz egy Anotalkos 12 éves kis hülygyereket aki IP cím alapján akar vérfürdőt rendezni? 😂

Ne már....

2021. febr. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!