Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha egy weblap minden kérdés...

Ha egy weblap minden kérdés nélkül felrak cookie-kat, aż szabályos, vagy sem?

Figyelt kérdés
Konkrétan Magyarország egyik legnépszerűbb számlázójáról van szó, gondoltam tanulok tőlük, ők csak szabályosan csinálnak mindent. De semmi cookie figyelmeztetés nincs, csak jön mindenféle analitika, marketing, stb cookie. Szóval ez most szabályos? Mert akkor én sem fárasztom magam.

2021. márc. 13. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2021. márc. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a böngészőbbe mindenféle kiegészítőt lehet telepíteni , meg a beállításokban korlátozni a cookikat
2021. márc. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oké 2es de nem ez volt a kérdés :)
2021. márc. 13. 11:03
 4/6 anonim ***** válasza:

"Konkrétan Magyarország egyik legnépszerűbb számlázójáról van szó"

Feltételezem akkor - mivel szolgáltatásról van szó - van adatvédelmi nyilatkozatuk, ahol szerepel, hogy milyen adatokat gyűjtenek rólad, ki az adatvédelmi képviselőjük, hova lehet fordulni ilyen jellegű kérdésekkel (vagy legrosszabb esetben is van kapcsolatfelvételi ürlapjuk, ahol kultúrált, konstruktív módon jelezheted a problémádat).


"De semmi cookie figyelmeztetés nincs, csak jön mindenféle analitika, marketing, stb cookie."

Ezért kell reklámblokkolót - ilyen például a uBlock Origin ( [link] ) - használni, illetve szigorúra venni az adatvédelmi beállításokat - például Firefoxban:

[link]

2021. márc. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem, ha van adatvédelmi tájékoztató, ahol le van írva, mit gyűjtenek rólad, már nem kell cookie engedélykérő?


De megegyszer mondom, nem az a kérdés, zavar-e, hanem, hogy hogy kell ezt szabályosan csinálni? Hogy csináljam én a saját weblapomon?

2021. márc. 13. 13:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Erről a "2003. évi C. törvény az elektronikus hírközlésről" így értekezik:

"155. §

...

(4) * Egy előfizetőnek vagy felhasználónak elektronikus hírközlő végberendezésén csak az érintett felhasználó vagy előfizető világos és teljes körű - az adatkezelés céljára is kiterjedő - tájékoztatását követő hozzájárulása alapján lehet adatot tárolni, vagy az ott tárolt adathoz hozzáférni."

Forrás: [link]


Bővebben: [link]


"De megegyszer mondom, nem az a kérdés, zavar-e, hanem, hogy hogy kell ezt szabályosan csinálni? Hogy csináljam én a saját weblapomon?"

Ha személyes adatot kezelsz, a minimum az, hogy adatvédelmi nyilatkozatot teszel. Ha nagyon profin akarod csinálni, akkor meg akkor - a süti elhelyezése előtt - felszólítod a felhasználót, hogy sütit fogsz elhelyezni a gépen - egy külön oldalon leírva a tárolt sütik körét - és erre engedélyt kérsz/beállítási lehetőségeket kínálsz fel.

2021. márc. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!