Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Google fiók: hardveres ellenőr...

Google fiók: hardveres ellenőrzéses USB kulcs mennyire biztonságos?

Figyelt kérdés

Pár éve szó volt egyfajta USB kulcsról, melyet lehet rendelni és hardveres ellenőrzést tesz lehetővé, hozzárendelhető a Google fiókhoz.

Régebben YubiKey nevű eszközről olvastam, nem tudom ez -e a jó vagy van -e más megoldás is.

Mennyire biztonságos ez, mit lehet tudni róla?

Honnan érdemes ilyet rendelni?



2021. márc. 13. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:

A használata:

[link]

Fido U2F kulcs:

[link]

kell. Itt van pár gyártó:

[link]

ahol a "FIDO U2F (Two-factor)" oszlop be van jelölve (●) és az "USB" oszlop nem üres (szóval nem ilyen: ○), az jó lehet.


Kis hazánkban is kapható:

[link]

2021. márc. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ.

Biztonságos, nem merülnek fel problémák használata során? (Wikipedia-n olvastam sebezhetőségekről de lehet az csak a YubY nyilvánoskulcsú változatára vonatkozott)

2021. márc. 13. 15:33
 3/3 anonim ***** válasza:

"Wikipedia-n olvastam sebezhetőségekről de lehet az csak a YubY nyilvánoskulcsú változatára vonatkozott"

A kutatók a Google Titan Key termékét vizsgálták, de érvényes lehet minden NXP A700X chippel szerelt változatra is. Öröm az ürömben, hogy pár órás fizikai hozzáférés szükséges az eszközhöz, ezer euróba kerülő eszköz kell, illetőleg a kulcs műanyag borítását meg kell hozzá bontani.

2021. márc. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!