Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért írja ki a belejelentkezé...

Miért írja ki a belejelentkezési helynél más helyiséget amikor nem ott vagyok?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre hogy teljesen más városból vagy faluból vagyok bejelentkezve pedig volt olyan város ahol még nem is jártam.

Be van kapcsolva a kétfaktoros hitelesítés és még az értesítés is hogy ha valaki más eszközről lépett volna fel de nem jött semmi sem.

Figyeltem azt is hogy kijelentkeztem minden eszközről és vissza akkor ugyan azt a várost jelezte mint korában, és még azt is megfigyeltem hogy amikor bejelentkezek a messengerbe akkor mennyi ideje léptem be és minden jel arra utalt hogy az én vagyok. Valaki tudja ezt hogy miért van esetleg? (elnézést ha esetleg túl paranoiás vagyok) A válaszokat előre köszönöm!



2021. márc. 19. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert pontatlan...
2021. márc. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha számítógépről netezel, akkor a szolgáltatótól függ hogy mit ad meg tartózkodási helynek. Ez nem igazán szokott pontos lenni. Az én szolgáltatóm legtöbbször valamelyik központját adja meg. Még csak nem is egy megyében vagyunk...

Mobilneten azért más a helyzet. Ott legalább a cellainformációk alapján be lehet nagyjából azonosítani a helyzeted, plusz mehet még a gps is.

2021. márc. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Fsms ***** válasza:

Az az oka, hogy az optikai hálózatokat hurkokban építik fel, ezért ahova sikerül felcsatlakoznod azt írja ki.

Nekem meg durvább mivel mikrohullámú netem van, és mivel csemőről sugároz, hivatalosan csemőn vagyok 😀. Azt sem tudom , hogy hol van.

Semmi jelentősége sincs.

2021. márc. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!