Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Lehetetlen dolog így feltörni...

Lehetetlen dolog így feltörni egy gépet?

Figyelt kérdés

Tehát amikor láttam a Death Note animét, döbbenten néztem amikor Light feltöri az apja számítógépét a saját gépéről.

Illetve ezzel behatolt a rendőrség rendszerébe. Ez a 3. részben van.


Szóval lehetséges a valóságban ilyen szintű hackelés?


Valakinek van ebben tapasztalata?



2021. ápr. 25. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
42%

Szia!


Ez a való életben nem lehetséges.


Gondolj bele, mi lenne, ha ez valóban így működne?

Mindenki mindent törne fel, és boldog boldogtalan hozzáférne mindenhez!

2021. ápr. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
16%
Persze, olyan egyszerű kb bárki megcsinálja, csak rárak egy keyloggert, megszerzi a jelszavait és kész.
2021. ápr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De az lehetséges, hogy miután fel törtem valaki számítógépét bárki át nézné a gépem, ne találjon semmi nyomot rajta?
2021. ápr. 25. 20:04
 4/4 Argloss ***** válasza:
100%

Nem feltöri, hanem jelszóval csatlakozik hozzá, azt pedig számtalan módon meg lehet szerezni.

Meg persze régebben nem is feltétlenül ügyeltek olyan szinten a biztonságra, mint mostanában. Teszem azt XP-n lehet, hogy védted jelszóval a felhasználódat, de ha nem jelszavaztad le a rejtett admint, vagy kapcsoltad ki, akkor csökkentett módban be lehetett lépni a gépre... :) Aztán naplózva meg nem volt minden mozzanat, elvileg most sincs.

Illetve ma is előfordulnak olyan hibák amivel át lehet venni az irányítást egy gép felet.. (a most népszerű Zoom videokonferenciás programnál is volt ilyen)

Persze ilyen hibákat találni nem egyszerű dolog, de ugye a történet kitalált, szóval miért is ne mehetne neki?

2021. ápr. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!