Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Otthoni wifi hálózaton hogy...

Otthoni wifi hálózaton hogy lehet engedélyt adni más gépeknek hogy elérjék a megosztott mappákat?

Figyelt kérdés

telefonról osztom meg a netet, az a hálózat, két gép kapcsolódik rá, látják is egymást, de csak a "nyilvános" felhasználó dokumentumait lehet megnyitni, a többihez nincs hozzáférési engedély.


az üzenet:

"nincs engedélye a \\másik gép neve\ elérésére. Kérjen hozzáférést a hálózat rendszergazdájától"


két napja ezen lógok de nem tudok rájönni mit kéne csinálnom



2021. máj. 5. 18:05
 1/7 CspCsj ***** válasza:

Először a kiválasztott mappákat meg kell osztani: [link]


Utána már elérhetők lesznek, - azonban jelszót kérhet a rendszer a hozzáféréshez.

Ekkor vagy létrehozol külön felhasználói fiókot, aminek a jelszavával hozzáférhetnek, vagy kikapcsolod a jelszókérést:

[link]

2021. máj. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors választ!

ezeken túl vagyok, jelszót kikapcsoltam, látom a mappákat megosztva, de nem tudom megnyitni mert nincs hozzáférés. csak a \\users\nyilvános\-hoz férek hozzá

2021. máj. 5. 18:30
 3/7 A kérdező kommentje:
windows10 rendszer mind a 2 gép az lemaradt
2021. máj. 5. 18:32
 4/7 CspCsj ***** válasza:

Hogyan osztottad meg a mappákat?

Pl. mappán jobbegérgomb > Hozzáférés megadása > Adott személyek > felül a Hozzáadás gomb mellett "Mindenki" kiválasztása > Hozzáadás gomb > legalul Megosztás gomb?

2021. máj. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
úgy nem tudtam a másik gépet megadni mert csak a helyi felhasználókat mutatta. speciális megosztás beállítással osztottam meg tulajdonságokban, ott is vannak engedélyek de szintén csak a helyi felhasználókhoz
2021. máj. 5. 19:09
 6/7 CspCsj ***** válasza:
Nem másik gépnek (vagy ottani felhasználóknak) adsz hozzáférést, hanem az adott gép helyi felhasználóinak, - és másik gépről a helyi felhasználó adataival kell "belépni". (jelszó kikapcsolásnál ez kimarad)
2021. máj. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

sikerült megoldani az maradt ki hogy nem adtam hozzá a "mindenkit" az előző hozzászólást kellett újraértelmeznem :D

köszönöm a segítséget

2021. máj. 5. 19:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!