Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hol vagy hogy lehet a képeket...

Hol vagy hogy lehet a képeket a felhőbe menteni?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogyha oda mentem akkor bárhol, bármikor meglesznek. Vlki tudna segíteni?

2021. jún. 11. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Google fotók. De biztos van a telefonodon is külön felhőszolgáltatás, legfeljebb ingyenesen nem sok hely áll rendelkezésre.
2021. jún. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Trevor. ***** válasza:
83%

Google Drive, Onedrive, Flickr, Mega, ha iPhone-od/Mac-ed van akkor iCloud stb. stb.

PC-n és telefonon egyaránt lehet. Ingyen viszont kb. 10-15GB tárhelynél többre ne számíts; vagy korlátozott db képet tudsz csak feltölteni.

2021. jún. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A google fotók alapból van a gépeden / mobilodon valszeg, ha van google fiókod.


De ahogy már írták, van pár ingyenes szolgáltató. Én pl. a PCloud-ot is használom (nem fotókhoz, de ez lényegtelen), régebben még 20giga volt ingyen. Regisztrálsz egy fiókot, letöltöd az asztali alkalmazást, és ugyanúgy lemented a megfelelő folderekbe a cuccot, mintha a gépen lenne a tárhely.

2021. jún. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

telefonra tudom még ajánlani:

Icedrive

Degoo

Mega

2021. jún. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Hallottam, hogyha oda mentem akkor bárhol, bármikor meglesznek."

Legalábbis amíg meg nem szűnik a szolgáltatás/törik fel/üt be technikai malőr/törlik a tartalmaidat a "közösségi irányelveikre" hivatkozva.


Éppen ezért:

* az archiválás első számú tétele: sose tárolj semmit kizárólag egy helyen, legyen több példányos, több fizikai helyen elhelyezett, több technológiájú másolatod

* ha távoli helyen tárolsz dolgokat, használj végponttól-végpontig tartó titkosítást és anonimizálást (nem csak a fájl tartalmát, hanem a nevét is titkosítja) - felhőtárhelyekhez (hacsak nem adnak ilyet alapból - ilyen szolgáltató például az említett pCloud vagy a mega.nz) ilyen például a röptében titkosító Cryptomator ( [link] ) - ki tudja, ki fér hozzá az adataidhoz

2021. jún. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Uuu köszönöm mindenkinek!!! 💪
2021. jún. 11. 16:14
 7/9 Trevor. ***** válasza:
100%
Titkosításhoz a VeraCrypt-et ajánlom, nem a legintuitívabb a felhasználói felülete, de viszonylag hamar bele lehet jönni. De még egy jelszóvédett .rar is jobb, mint a semmi.
2021. jún. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Titkosításhoz a VeraCrypt-et ajánlom"

Remek program, bár nem egyedi fájltitkosításra használható, hanem inkább meghajtótitkosításra.

Ha nem a fizikai meghajtót titkosítod, egy titkosított virtuális meghajtót hoz létre.

Ha módosul ez az egész virtuális meghajtó tartalma, akkor a felhőtárhelyre az egész virtuális meghajtót tartalmazó állományt frissíteni kell.


Egyedi fájltitkosításhoz ott az AESCrypt (ez egy kulcsos, szimmetrikus AES titkosítást használ - ugyanazzal a kulccsal lehet titkosítani és dekódolni):

[link]

vagy a PGPTool (ez két kulcsos, aszimmetrikus RSA titkosítást használ - itt a publikus kulccsal lehet titkosítani, a privát kulccsal dekódolni):

[link]

egyedi fájltitkosítás esetén érdemes ügyelni arra, hogy a fájl nevét is javasolt "elrejteni", hogy ne lehessen a tartalmára utalni (a titkosított állomány neve ne legyen ugyanaz, mint a titkosítandó állományé).


"De még egy jelszóvédett .rar is jobb, mint a semmi."

Vagy .7z (7-Zip: [link] vagy PeaZip: [link] kezeli - mind a kettő nyílt forrású, multiplatform eszköz, a WinRAR sajnos nem az ;( ) - az is AES256-os titkosítást használ.

2021. jún. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Terabox
2021. jún. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!