Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Így is tudna rá valamit...

Így is tudna rá valamit telepíteni? Kellene félnem? Vagy nyugodtan vágjak bele?

Figyelt kérdés

Van egy jó barátom aki, kölcsönkérte a gépemet, szeretné a TV-jére rákapcsolni a gépét, az én gépembe meg van olyan kártya, ami neki nincs és ki szeretné próbálni, hogy megy-e, érdemes-e neki ilyen karira beruházni.


Eddig tiszta sor. Szívesen segítek, de már sokszor megszívtam, főleg számteches témában. Pl. exem egyszer elkérte a laptopomat, hogy csak az e-mailjait nézi meg, közben meg telepített rá egy kém programot. Vagy a szobatársam ellopta a beadandó dolgozatomat a fősulin (a gépemről) és az enyémét meg törölte...stb.. azóta óvatos vagyok az ilyenekkel... tudjátok, mindig a legjobb barát tud az emberrel a legjobban kitolni...


Amúgy a vincsim külön fiókban van, tehát azt egyszerűen kihúzom...és ő meg belenyomja a sajátját...de az alaplap is kellene neki, nem csak a kártya. Szóval az egész gép, mínusz a wincsi, a monitor, bill, egér, viszont 2 napra szeretné (max egy fél napban lennék benne, annyi idő elég egy ilyenre nemde?)


A kérdésem a következő lenne:

Így is tudna rá valamit telepíteni? (képrogrma, vagy valami mást?) VAgy nyugodtan adjam oda neki, hisz nem tud rá telepíteni semmit! Illetve, ha egy albérletbe lakunk, megosztott nettel (router) akkor a mutatvány után tudná valahogyan naplózni az internetes tevékenységeimet?


Előre is köszi az értelmes válaszokat!


2010. aug. 25. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs benne a te winchestered, akkor nem tud rátelepíteni semmit.
2010. aug. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben telepíteni max a saját winyójára tudna, a tiédre nem.

Az internetes tevékenységet pedig a géped naplózza, akkor nézhetné meg, ha a gépek egy hálózaton lennének, és neki admin hozzáférése lenne.

2010. aug. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hogy Ti milyen gyorsak vagytok!:)


Köszönöm a válaszokat!

2010. aug. 25. 14:58
 4/7 Jovanny ***** válasza:
Minek Neki 2 napra?! Ha csak ki akarja próbálni, az 2 perc! Érdekes, hogy ilyen igényei nincsenek az én haverjaimnak, pedig rendszergazda vagyok... Hmmm...
2010. aug. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ennek tényleg semmi értelme. Ha elkéri az alaplapodat és a TV kártyádat akkor nem az ő gépe fog menni hanem gyakorlatilag a tiéd. Azt meg mondjuk nálatok is megnézhetni... nagy kárt nem tehet szoftverrel ha nálad van a vinyó. Hálózati forgalmat meg mivel egy lanban vagytok egy arp poisoning támadással pillanatok alatt monitorozhatja ha nagyon ért hozzá.
2010. aug. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Minek Neki 2 napra?! Ha csak ki akarja próbálni, az 2 perc!


na ez az amit én sem értettem! Valami olyasmit mondott, hogy tesz fel magának egy másik rendszert (több vinyója van) és akkor már úgy telepítené, hogy nem egy másik gépen, hanem az enyémen ( az ő vincsijével). A tv-je is be van építve, így elég nehéz lenne újabb kábelt áthúzni...stb... (amúgyis ne keressen semmit sem a szobámba, nemde?)


Már sokszor telepítettük az enyémet is, így azért tisztában vagyok vele, hogy nem megy csak úgy hip-hop. Jó esetben 2-3 óra a telepítés... Ezért is mondtam neki, hogy oké, egy fél napra megkaphatja (2 nap azért eléggé sok), de ha utána borul a rendszerem, addig nem fog aludni, míg nem fog újra futni XDDDDDD---

2010. aug. 26. 11:10
 7/7 A kérdező kommentje:

"Ha elkéri az alaplapodat és a TV kártyádat akkor nem az ő gépe fog menni hanem gyakorlatilag a tiéd. Azt meg mondjuk nálatok is megnézhetni... "


Köszi, ez nekem is eszembe jutott, de a TV a saját szobájában van, be van "kábelezve". A szobámat meg csukom, így ha nem vagyok otthon, nem mehet be, semmi keresnivalója nincs ott. :)))



" Hálózati forgalmat meg mivel egy lanban vagytok egy arp poisoning támadással pillanatok alatt monitorozhatja ha nagyon ért hozzá."

Na ennek a mondatnak kb a felét értettem XX))) (de azért sejtem mire gondolsz)! Köszi

2010. aug. 26. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!