Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Csak a böngészőben maradt...

Csak a böngészőben maradt cookik segítségével tud követni a kijelentkezés után a Facebook vagy bármely weboldal?

Figyelt kérdés
Tehát ha kijelentkeztem utána több weboldalt is megnyitok majd újra bejelentkezés előtt törlöm az összes előzményt vagy eleve inkognito módot használtam amit bezártam. Ebben az esetben is megjelenik a "facebookon kívüli tevékenységek" közt ha újra bejelentkeztem merre jártam vagy nem? (Még nincs facebookom és nem is biztos, hogy csinálok.)
2021. júl. 1. 12:10
 1/1 anonim ***** válasza:

A nyomkövetés úgy zajlik, hogy van egy "A" weboldal, ami elhelyez a weboldalában egy "B" szolgáltatótól (mint például a Facebook) egy beépülő modult (mondjuk egy "Ajánld ezt az oldalt ismerőseidnek"-blokkot). Ez a beépülő modul összegyűjt a weboldal látogatójáról információkat - IP-cím, böngésző típusa, feltelepített betűtípusok/bővítmények, képernyő felbontása, stb... - és ebből alkot egy "ujjlenyomatot", amit eltárol magának (a lekérés időpontjával, a meghívó "A" oldal címével), illetve egy cookie vagyis süti révén a felhasználó gépén is.


Amikor a felhasználó átnavigál egy "C" oldalra - ami ugyancsak tartalmazza az előbb emlegetett "B" szolgáltató beépülő modulját - a beépülő modul a sütiben tárolt "ujjlenyomat" alapján felismeri, hogy Te az "A" oldalról jöttél, így nyomon tud követni.


Az inkognitómód/a sütik törlése ezt a folyamatot ott tudja megkavarni, hogy nem lesz az újonnan nyitott böngészőben süti, ami alapján követhetne.


Viszont:

* a webböngészőben levő adattárolásra nem csak süti használható, hanem például a LocalStorage is

* ráadásul még ott vannak a szupersütik ( [link] )

* hiába törlöd a sütit, ha a weboldalba beépülő modul - süti hiánya esetén - újból legenerálja a "böngésző-ujjlenyomatot", amit összehasonlíthat a saját adatbázisban levőkkel


Éppen ezért:

* javasolt olyan böngészőt használni - mint például a Firefox vagy a Brave - amiben van némi nyomkövetés elleni védelem

* ajánlott reklámblokkolót - mint például a uBlock Origin ( [link] ) - használni, ami ugyancsak segíthet a 3. féltől származó nyomkövető oldalak megfékezésében

* vannak olyan böngészőbővítmények, mint például a Chameleon ( [link] ), amik segítenek ezen "böngésző-ujjlenyomatok" összekavarását

2021. júl. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!