Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudom kideríteni egy...

Hogyan tudom kideríteni egy Instagram IP címét?

Figyelt kérdés
Esetleg letezik olyan ember aki tud ebben segíteni? Átvert egy “Instagram-üzlet”, sajnos behúzott tőlem 29e Ft-ot. Valahogyan meg kellene tudnom az elérhetőségét, hogy valami konkrét információhoz jussak. Egyelőre a bankszámla van meg, egy névvel (ez OTP-s), de gyanitom nem lesz elég.
2021. júl. 2. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
de pont elég egy név és egy otps számlaszám, ip cím nem kell, semmit nem tudsz meg belőle.
2021. júl. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nagyon gyakori név. Gyanitom nem is igazán találnák meg a szamla alapján.. ezért szeretnek más úton elindulni.
2021. júl. 2. 18:04
 3/8 anonim ***** válasza:
19%
Nem tehetsz semmit, fogd fel tanulópénznek.
2021. júl. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Számla nyitáshoz személyi kell, neked nem fogják kiadni, rendőrségnek igen.
2021. júl. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Az érdekes lenne, ha a számlaszám alapján nem találnák meg a tulajt.. :D
2021. júl. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

A kérdés ezer sebből végzik.

Egyetlen Instagram van, szóval az "egy Instagram" kifejezés nyelvtanilag sem helyes. És melyik IP-jét? Ugyanis több van: 35.172.47.200

18.233.54.20

54.174.38.34

3.216.61.252

107.20.202.214

3.208.51.184

52.205.64.86

54.196.20.206

Válogass kedved szerint!

Ja, hogy te egy profilnak szeretnéd az IP-címét kideríteni? Ez pedig nem nyelvtanilag, hanem technikailag hatalmas hiba, ugyanis tudhatnád, hogy a hálózsati eszközöknek (beleértve a szervergépeket is) van IP-címük, és nem a szerveren található egyes oldalaknak.

És nem, az IP-cím továbbra sem valamiféle misztikus szent grál, hanem egy egyszerű hálózati azonosító.

Nem mellékesen: azért is értelmetlen a kérdéseded, mert az IP-cím időben változhat, még azonos eszköz esetén is. Azt meg végképp értelmetlen feltételezni, hogy egy profilt csak egy IP-címről látogatnak.

Értem én, hogy manapság a nemtanulás a divat, és hogy "nem érettségitárgy" az informatika, de látod, ilyen esetekben nagyon jól jönne az ott megszerzett tudás.

A rendőrségnek pedig tényadatok kellenek. Ha pedig szerinted egy egyértelműen beazonosítható bankszámlaszám nem elég, de egy egyénhez csak közvetetten köthető, folyton változó IP-cím igen, akkor javaslom, sürgősen szállj le a valóságba!

2021. júl. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

A profil ip címével nem tudom mit akarsz. Max a profil tulajdonosával lehet elszamolnivalód. De annak az ip címére sincs szükséged.


Az pedig hogy "behúzott tőled 29-et," az nem jogi kategória.

2021. júl. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%
Számlaszám pont elég. Ha elkezded lekutatni az ip-jét akkor 1 nem sikerül 2 nem túl szabályszerű mások ip címét lopkodni
2021. júl. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!