Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Facebookon a profilomból...

Facebookon a profilomból hirdetést adott fel valaki??

Figyelt kérdés

A telefonomon most olvastam az értesítést, hogy valaki elfogadta az ismerősnek jelölésemet, akit teljesen biztos, hogy nem jelöltem be (valami cirill betűs nagymellű csaj), illetve valaki kreált egy oldalt a profilomból és feladott rá egy hirdetést, és a facebook azt írja, hogy 10 egész nemtudomhány dollárt költöttem a hirdetésre.


WTH??


Kétfaktoros hitelesítést használok, a jelszavam is elég erős, mi lehet ez, valami vírus? Mit csináljak? A bankkártya adataim se a facebookon, se ahhoz csatolt oldalakon nem voltak megadva, hogy fizettek?


Jelszóváltás alap, ezen kívül mit tehetek?



2021. júl. 9. 03:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mást nem. Én lecserélném a Facebookhoz társított e-mail címemet is.

Mondjuk ebbe NEKI nem tudom mi volt a pláne. Jól értem, hogy az illető a SAJÁT pénzén adott fel hirdetést a te profilodon belül általa készített oldalon?Amennyiben a te kártyádat használta a hirdetéshez, úgy nyilván a kártyát is letiltatnám, és/vagy cseréltetném a kártyaadatokat

2021. júl. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A kártyámon nem történt tranzakció, úgyhogy igen, valaki a saját pénzét használta. :D


És a létrehozott oldal teljwsen értelmetlen volt, a neve minden nyelven értelmetlen, semmi adat, kép, bejegyzés nem volt rajta.


Köszönöm a tippet, az e-mail címet is át fogom állítani, illetve ott is cserélek jelszót.


Azt még mindig nem értem, hogy a kétfaktoros hitelesítésen hogy jutott át, elvileg a telefonomra kapnék SMS-t, kipróbáltam, tényleg így vab, úgyhogy nem értem...

2021. júl. 9. 09:27
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ezt nem értem. Nem a leírást nem értem, az kristálytiszta és teljességgel átlátható és maximálisan érthető, hanem, hogy ennek így az illető számára vajon mi volt, mi lehetett az értelme.
2021. júl. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!