Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Letöltöttem a telefonomra az...

Letöltöttem a telefonomra az avast nevű vírusírtót. Ezzel meg tudom akadályozni, hogy valaki meg hack-elje illetve ha már megtörtént és mondjuk a képemet bámulja az előlapi kamerámon keresztül akkor megakadályozza ebben?

Figyelt kérdés
Elég furán viselkedett a telefonom az elmúlt hónapokban (pl.- sötét kijelző egyszer csak bevillan, mintha értesítést kaptam volna de semmi, kilép alkalmazásokból). Volt két gyanús alkalmazás amiket nem én telepítettem, viszont nem is volt rajta alapból, azonnal töröltem őket. Kicsit para. Tippeket is szívesen fogadok, hogyan lehet biztonságossá tenni, egyéb vírusírtó, hackelés-elhárító applikációk amik esetleg jobbak.
2021. szept. 12. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:
46%
Először is, ha meghackelnek valóban, akkor az egyik ismerősődre kezdhetsz el gyanakodni, mert, nemhiszem, hogy a hackerek civilek telefonjáról akarják a képeket :D Szóval, a lényeg az, hogy nem tudnak csak úgy, meghackelni, egy hard reset-et csinálj a telefonnal, ha nagyon nem akar lejönni a dolog. Viszont, ha valóban problem van, akkor a vírus beírta magát a root-ba, egy sebezhetőséggel, ami megint csak ritka.
2021. szept. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%
Azzal tudod megakadályozni, hogy nem töltesz le, telepítesz idegen forrásból származó applikációkat. Nem hiszem hogy az avast sokat ér, csak egy béna parasztvakítás.
2021. szept. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Eset Mobile Security, csak a Free is elég jól védi a telefont.
2021. szept. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!