Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vadiúj laptopnak nincs meg a...

Vadiúj laptopnak nincs meg a jelszava,mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nagynénémtől kaptam egy laptopot, de ő otthon kipróbálta, beállított egy jelszót és elfelejtette. Ilyenkor mi a teendő hogy tudjam használni?
2021. okt. 17. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Újra telepíted az operációs rendszert.
2021. okt. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ilyenkor újra kell telepíteni az operációs rendszert.

Egyébként is célszerű lett volna a tényleges használat előtt letörölni róla a rajta lévő Windowst, hogy eltűnjenek a különböző reklámszoftverek róla, meg az a sok szemét, amivel a gyártó telepakolta, szóval sok mindent nem veszítettél.

Nézd meg, hogy melyik Windows kiadás volt rajta (Általában ez le van írva valahol a könyvében), és azt a kiadást rakd fel, így netre csatlakozva aktiválódik a jogtiszta Windows.

Nincs más teendőd, mint hogy készítesz egy másik gép segítségével egy Bootolható pendriveot, amin a Windows telepítője van.

Töltsd le a Media creation toolt a Microsoft oldaláról, és azzal könnyedén menni fog.

A Pendrive minimum 8 gigás legyen.

2021. okt. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hogyan? A régi laptopon telepítési adathordozóval (pendrive) csináltam, itt is így kell? A Windows nem volt rajta alapból az új gépen,egy szervizben vagy miben rakatta rá,ez számít?
2021. okt. 17. 13:16
 4/5 P.O.C. ***** válasza:

Bármilyen géppel csinálsz telepítő pen drive -ot. Szerintem is a legtisztább munka az a teljes újra telepítés.


De ha nincs kedved esetleg próbálkozhatsz Ophcrack Live CD -vel: [link]

https://www.youtube.com/watch?v=5DljB9gnskc

2021. okt. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek!
2021. okt. 17. 18:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!