Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi lehet a billentyűzetemmel?...

Mi lehet a billentyűzetemmel? Volt vagy még mindig van trójai virusom, már használtam virusirtókat, de a billentyűzetet nem tudom használni, semmire sem reagál.

Figyelt kérdés
Az érintkezéssel nincs gond. elromlott, vagy a virus miatt nem jó? bekapcsolásnál addig világit a caps lock jelzője ameddig fekete a képernyő, ha betölt a windows akkor már nem világit. most a kellékekben található képernyő billentyűzettel irok. minden tanácsot köszönök ui. Virusirtóm akkor is volt, amikor megkaptam a virust, avg most nod 32 van
2010. szept. 4. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha USB-s a billentyűzet, akkor dugd át másik USB-be, de az is jó, ha menet közben kihúzod és visszadugod. Ha PS/2 (kerek), akkor kikapcsolva húzd ki és dugd vissza. Mondjuk ha tényleg a Caps Lock LED-je világít és nem a Num lock, akkor valami bibi lesz vele, de nem vírus miatt. Amikor indul a gép, kiírja, hogy Press ... to enter Setup. Általában a ... helyén a DEL van. Nyomd meg induláskor. Belemegy a BIOS-ba (Discard & Exit-tel lépj ki)? Nyomkodd az F8-at amikor kiléptél. Elvileg fel kéne jönnie a Windows rendszerindító menüjének. Itt válaszd a csökkentett módot. Amikor így elindul a gép, akkoris rossz a billentyűzet?
2010. szept. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valamit elfelejtettem: ha vezetéknélküli billentyűzet, akkor nincs lemerülve az elem vagy rendesen megvan az eszközök összhangolása?
2010. szept. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem vezetéknélküli, már kihúztam, visszadugtam és semmi,usb-s
2010. szept. 4. 16:07
 4/4 anonim ***** válasza:

100%-ig működik a következő vírusírtási módszer: Windows telepítő mehajtóba be, gép restart, lemezről bootolsz, telepítő alól formázol, aztán oprendszert újrateszed. Ha a Nodot megvetted, hagyd fent, ha tört, akkor cseréld le MSE-re vagy Avastra, tegyél fel melléjük egy MBAM-ot, amit havonta lefuttatsz, ez mindent megfog - megjegyzem, Avastnak boot idejű keresője is van, ha gondolod, újratelepítés előtt rálőheted a gépre. De már valszeg nagyon mélyen van a vírus, rendszerfájlok is fertőzöttek lehetnek. Adatmentés + formázás a legbiztosabb.


Vagy, winchestert kiveszed, másik gépre rádugod, és abból írtasz rajta vírust. Ebben annyival több esélyed van, hogy a fertőzött oprendszer nem fut, így nem fertőz, a fájlok nincsenek használatban, így gond nélkül ki is törölhetők.

2010. szept. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!