Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Kinek melyik vírusírtó vàlt...

Kinek melyik vírusírtó vàlt be leginkább?

Figyelt kérdés
Minden gondolatra ,véleményre,tapasztalatra kíváncsi lennék. Tudom hogy van az alap Windows tűzfal de úgy érzem hogy ez nem védte meg a számítógépemet mert pl. a Google Chrome böngészőben a keresőmotort átállítja néha ilyen furcsa betűkkel kiírt “biztonságos keresésre” ami nyilvánvalóan már a vírusnak az egyik jele.Ncoreot hasznàlok sokat,kb. ez az egyetlen forrás ahonnan a reklámok meg plusz megnyitott oldalakon által bejuthat a vírus. köszönöm előre is a kommenteket!

2021. dec. 7. 14:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
32%

Nálam az alábbi a felállás, előre jelzem, hogy mezei felhasználó vagyok, GYIK-ről, Prohardverről és YouTube-ról szoktam tájékozódni biztonság terén.


1. Windows Defenderem van csak és a Windows Updattel napi rendszerességgel frissítem. A beállítása nem egy matyóhímzés, érdemes szabályozni a mappákhoz való hozzáférést, valamint a SmartScreen mindig legyen bekapcsolva. Független(nek mondott) teszteken ez a vírusirtó az utóbbi időkben nagyon jól teljesít. YouTube-on, Redditen és több másik helyen dicsérik.


2. Két felhasználói fiók van a PC-men, egy admin és egy helyi fiók. A helyi fiókot használom napi szinten, így, ha valamilyen kéretlen programot letöltenék és véletlenül telepíteni szeretnék, akkor azonnal felugrik az ablak, ami kéri az admin jelszót. Ilyenkor kiírja a Windows, hogy pontosan milyen program mit szeretne csinálni és be tudok avatkozni. A fiókneveket egyébként érdemes úgy megválasztani, hogy egyikből se derüljön ki egy idegen számára, hogy melyik lehet az admin fiók.


3. Microsoft Edget használok. Itt egy csomó védelmi beállítás van. Bővítményeknél nálam a uBlock Origin és a Windows Defender Browser Protection van feltelepítve. Érdemes bővítményekből is minimálisat használni és csak hivatalos áruházból telepítsd fel. Automatikus jelszókitöltést csak olyan oldalaknál állítottam be, amit nem "féltek". Keresőnek nálam Bing van beállítva. Böngésző kilépésénél a sütik automatikusan törlődnek. SmartScreen legyen mindig bekapcsolva.


4. A PC-den (és ez telefonra is igaz) CSAK olyan programokat telepíts, amiket rendszeresen használsz is. Minél kevesebb, annál biztonságosabb. A Win 10 gyári alkalmazásai szerintem ráadásul elég jók, Microsoft Storeból lehet őket frissíteni, így nem feltétlenül van szükség harmadik féltől származó szoftverekre. Ha mégis töltenél le harmadik féltől származó programokat, akkor mindig népszerű, ismert szoftvereket telepíts és lehetőség szerint mindig a gyártó honlapjáról telepítsd őket.


5. Drivereket kizárólag a gyártó honlapjáról töltsd le és telepíts MANUÁLISAN. A Driver Booster és társai szintén pénzlehúzások és sokszor károkat is tudnak okozni, ugyanakkor nem tudod, hogy honnan és mit telepít fel a gépedre egy ilyen szoftver.


6. E-mail fióknak én Tutanotát használok. 1 giga ingyen tárhely, nincs egy darab spamem sem és kevesebben használják, mint a Gmailt (jobb lehetőséged van egyéni e-mailcímet kitalálni). Az adataidat a Googlenél biztosan diszkrétebben kezeli és (állítólag) biztonságos.


7. Mindig figyeld azt, hogy egy számodra ismeretlen weboldalnál a címsor mellett egy lakat jelenik-e meg és https://-vel kezdődik-e az oldal. Ha igen, akkor nagy valószínűséggel biztonságos. Minél egyszerűbb, lényegre törőbb egy weboldal címe, annál nagyobb a valószínűsége, hogy legit. Az ilyen az-igazsagittvan.sufninet.org jellegű weboldalakat messziről kerüld el, ha valamelyik kereső feldobná őket találatnak. Kerüld a hirdetéseket, a pornóoldalakat, rossz hírnevű oldalakat. Még a torrentet is ide tenném, de ezzel nem lennék túl népszerű...


8. Internetes vásárlásnál megbízható, ismert, nagyon sok pozitív szavazatot kapott oldalakról vásárolj és csak ilyeneken fizess online (pl. arukereso.hu-n egy rakás eladót tudsz csekkolni).


9. Állítsd be a számodra fontos szolgáltatásoknál a kétfaktoros belépési módot. Netbanknál (az enyémnél nem is lehet kikerülni), Facebooknál, Gmailnál, Microsoft fióknál, stb. fontos helyeken legyen kétfaktoros a belépés. Csak úgy tudsz belépni a fiókodba a jelszavaddal, hogy mellette még egy másik módon is azonosítanod kell magadat. Vagy egy SMS-ben kapott jelszóval, vagy a szolgáltatás saját telefonos alkalmazásában lévő azonosítási móddal (pl. QR kód, vagy PIN kód, stb.).


10. Állítsd be a netedet úgy, hogy biztonságos legyen. Nyilvános WIFI-t ne használj, ha routered van, akkor uPNP-t kapcsold ki, WPA2 titkosítást kapcsold be, stb. Erről lehet YouTube-on nézni jó dolgokat, ehhez nem értek.


+1: A legjobb tűzfal a két füled között van. Tegyél azért, hogy ne kapjál be vírust és akkor nem is fogsz, vagy jóval kevesebb lesz az esélyed rá :)

2022. jan. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Ja még egy dolog... A számodra fontos adatokat vagy egy külső meghajtóra, vagy egy felhőszolgáltatásba mentsd el időnként. Ha bekapnál valami komolyabb cuccot, ami letiltana minden hozzáférést a gépről, akkor még az adataid biztonságosan meglesznek egy másik forrásban.
2022. jan. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Wow! Nagyon szepen koszonom a terjedelmes hosszu valaszt!:)
2022. jan. 16. 22:03
 14/15 anonim ***** válasza:
eset
2022. júl. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Most végigmész a vírusírtós kérdéseken? :O
2022. júl. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!