Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért van olyan kevés megbízha...

Miért van olyan kevés megbízható informatikus?

Figyelt kérdés
2021. dec. 22. 09:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Mert aki fel tud dobni egy torrentes Windows-t egy gépre, az már egyből azt hiszi, h informatikus.

Mint aki befogja a téren az ingyen wifit, és ő onnantól Hacker 😁

2021. dec. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
A jó és megbízható szakember mindenhol ritka, érdemes kutatni.
2021. dec. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Miért van olyan kevés megbízható informatikus?"


Kifejtenéd egy kicsit bővebben, hogyan jutottál erre a következtetésre? Köszi.

2021. dec. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jó lenne valami kontextus is ehhez a kérdéshez, mert így semmi értelme nincs...
2021. dec. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak rossz árkategóriában keresgélsz...
2021. dec. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mert az is csak olyan szakma mint minden más is. Vannak kontárok akik meg vannak győződve róla hogy ők a világ közepe, és vannak a csendben dolgozó jó szakemberek. Amúgy elmondta az #1-es is, csak nyersebben.
2021. dec. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

"megbízható"..?

Odaadtad neki a bankszámla nevedet jelszavadat? és azóta kevés a pénzed? Vagy mitől megbízható?

2021. dec. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

rossz/elavult oktatás / nincs rá idő/anyag/pénz/stb.

laikusoknak az informatikus egyetjelent az ért mindenhez is

mint mindenhol, itt is széles választék van mindenféle emberből

2021. dec. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nem a megbízhatóságot tartanám elsődleges problémának. Igazából 25 év alatt egyetlen megbízhatatlan informatikussal találkoztam. Oké, én csak egy ember vagyok, a tapasztalatom távolról sem reprezentatív minta, de valahogy nem látom azt, amit a kérdésedben állítasz.

A megfelelő szaktudás hiánya már sokkal nagyobb probléma. De az, hogy valamit nem tud, attól még ő nem lesz megbízhatatlan. Az egy teljesen más fogalom. (Egyébként az sem mindegy, hogy milyen informatikusról beszélünk, mert egy sufnicég rendszergazdának csófolt titkárnő-segédje is ugyanúgy informatikus címen fut, mint egy játékfejlesztő vállalat szenior fejlesztője.)

Ha az a kérdés, hogy miért van sok olyan "informatikus", aki részben, vagy teljesen az adott tudásszintje mellett alkalmatlan a feladata ellátására, nos, ennek két oka van:

1. A képzési rendszer. Egy tényleges munkára alkalmas informatikusnak rengeteget kell tanulnia. Ezzel szemben mi a mai hivatalos álláspont? Végezz el egy technikumot (leánykori nevén szakközépiskolát) informatika szakon, ahol - az utolsó évet leszámítva - meglehetősen csekély óraszámban tanítanak szakmai tárgyakat, és elhitetik veled, hogy attól te versenyképes programozó vagy rendszerüzemeltető leszel. Nem rosszak ezek az iskolák... mondjuk egy ugródeszkának egyetem előtt. De attól, hogy 16 évesen, heti 3 órában tanulsz - nulláról kezdve - programozást, és talán tanév végére eljutsz oda, hogy egy szövegfájlt soronként fel tudsz dolgozni (amennyiben az input hibátlan), az nem egy szoftverfejlesztői szint. Viszont a hivatalos kommunikáció szerint ez a tudás versenyképes, és sok szerencsétlen meg ezt el is hiszi.

De hogy ne csak a közoktatást szidjam, a néhai OKJ-rendszerrel ugyanez a helyzet. És azért a ma divatos gyorstalpaló pénznyelőktől sem kell elájulni.

2. Sok munkaadónak semmi rálátása nincs, hogy egy informatikus mit csinál. Ezt a saját bőrömön is tapasztaltam. (Egyébként rendszergazda munkakörben dolgozok 15 éve.) Az első munkahelyemen kvázi titkárnő-segéd voltam, akinek a fő feladata nyilvántartani és előrejelezni egy hónapra előre, hogy melyik nyomtatóból mikor fog kifogyni a festék, illetve emellett segíteni a kollégáknak Wordben, Excelben, internetes keresésben, stb. Nem is voltam ott sokáig. De a harmadik munkahelyem is hasonló volt, azzal a különbséggel, hogy ott a fénymásoláson és lapolvasáson volt a fókusz, gyakorlatilag amolyan titkárnő-segéd voltam. Aztán amikor jeleztem a főnöknek, hogy szükség lenne valamilyen biztonsági mentési megoldásra, mert olyanunk nincs, természetesen részletesen elmondtam, hogy ez milyen eszközigényű fejlesztés lenne, akkor vett nekem egy 10-es korong írható DVD-t, hogy mentsek arra. :-) A tényleges rendszergazdai munkáimat (fizetetlen) túlórában csináltam meg, de csak azért, mert szakmailag zavart volna, ha a rám bízott rendszer egy kupac hulladék. Jól mutatja a vezetőség hozzáállását, hogy a "kisfőnök" egyszer azért veszett össze velem, mert felül mertem bírálni azon állítását, hogy a tárgyalótermünkben "100 %-os" mind a vezetékes, mind a vezeték nélküli internetellátottság. Nos, a tárgyalóteremben nem volt Ethernet-végpont....

Eddig 4 munkahelyem volt, abból 2 rémesen nagy tévedésben volt, hogy mit is jelent informaatikusnak lenni, és hogy mit is kell egy jól működő rendszerben egy informatikusnak csinálni. Utóbbi persze nem olyan hú, de nagy probléma, nem kell, hogy mindenki átlássa, hogy melyik munkakör mivel jár, de ez esetben akkor ne akarjon okoskodni.


Na, meg persze az sem mindegy, hogy milyen munkahelyről beszélünk. Tényleg vannak olyan sufnicégek, ahol lecsapnak a legolcsóbb "informatikusra", aztán valahol eléldegélnek.

2021. dec. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ahogy előző is mondja

Informatikus az is aki főiskolai, egyetemi meg doktori szinten tanulta és ért is hozzá

És informatikusnak mondják azt is aki elvégez egy technikumot estin

Na ők azok akiknek a családja dicsekszik, hogy a fiam/lányom hol rendszergazda te meg röhögsz magadban mert tudod, hogy kvázi olyan feladatokat kell csak ellátnia amit egy infó faktos vagy egy informatika iránt érdeklődő dolgoknak utána olvasgató ember is megcsinál


Na aki ilyen technikummal megy valahova infósnak az ilyesmiket csinál kb mert a 99%-a a helpdesk ellátásában is gyengélkedne

2021. dec. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!