Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Firefox vagy Edge a biztonságo...

Firefox vagy Edge a biztonságosabb?

Figyelt kérdés

Gondolom mindkettőnek megvan a maga előnye. Jelenleg Edget használok, mert előre telepítve jön a Win 10-zel. Több helyen kritizálják az Edge-t, mint "avoid to use" böngészőt.


Érdemes lehet Firefoxra váltani? Biztonságos böngészés a célom.



2022. jan. 11. 13:05
A kérdező szavazást indított:
Firefox
Edge
18 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
firefox pár ok miatt biztonságosabb alapból, de ha napra készen tartod az edge-t, akkor avval sincs baj
2022. jan. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
Nincs semmi baj az új Edge-el, teljesen jól használható, mindenhonnan telepíthetőek rá addonok, amivel tökéletesen testreszabható. A más alapokon nyugvó Firefox is teljesen jó, bár a fejlesztők az utóbbi időben mintha kicsit túltolták volna - állandóan css-t kell mókolni... szerintem.
2022. jan. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Edge chromium alapú, szóval közel ugyan az a háttere mint a google chrome nak. Igazából semmi különösebb gond nincsen már az edge-el inkább csak az emberekbe hagyott rossz szájízt az éveken át szar minőségű exporer miatt.


Out of the box firefox semmivel sem jobb, viszont ha valaki belemegy a beállításokba akkor egy csomó követést ki lehet kapcsolni és jóval jobbá lehet tenni.

2022. jan. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Használtam mindkettőt már, most az Edge-dzsel elég jól elvagyok. Sok kényelmi funkció van benne, ami tetszik, plusz már Chrome áruházból is telepíthetőek hozzá alkalmazások. Nem tudom. Sima mezei felhasználó vagyok, még informatikai jellegű végzettségem sincs, így konkrétan nem tudom mi alapján eldönteni, hogy melyik lehet jobb nekem. Néhány terméknél észrevettem (pl. Brave), hogy a dizájn jobban vonzza a júzert, mint a nyers hatékonyság, amit nem tud magától megítélni, mert nem ismeri a hozzá szükséges háttértudást. Vírusirtóknál szerintem ez még szembetűnőbb.
2022. jan. 11. 13:26
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem a Firefox. Alapból tiltja a harmadik féltől származó sütiket, illetve van benne digitális ujjlenyomat érzékelő. Szól, ha ilyet talál, és tiltja is.
2022. jan. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Firefox, de be kell állítani:

[link]

[link]

2022. jan. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

a konfig babrálásnak sok értelme nincs (firefox jobban babrálható), ha letiltasz mindent, akkor minimalizálod a támadható felületet, de cserébe a felhasználóélmény is romlik


privacy szempontból a firefox jobb, de gondolom nem ez érdekel


a biztonsági hibák nagyrésze a rossz memóriakezelésnek köszönhető (programozói figyelmetlenség)

a mozilla elkezdte használni a rust programozási nyelvet a böngészőjében már egy ideje, ami pedig úgy lett tervezve, hogy ezt kiküszöbölje (a chromium (amire az edge is épül), azok is szemezgettek vele, hogy elkezdjék-e használni)

nem fognak mindent átírni a firefoxban, csak ahol van értelme

[link]

[link] (3 millió sornyi rust van benne már)

2022. jan. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A TOR is Firefox.


Asz'szem ezzel mindent elmondtam.

2022. jan. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor töltöm is le a tüzes rókát.
2022. jan. 11. 15:38
 10/13 anonim ***** válasza:
28%
Használj operat, ahhoz képest minden mas böngésző egy semmi, csak emberek nem tudnak erről....mar egy ideje
2022. jan. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!