Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Windows jelszó emlékeztető...

Windows jelszó emlékeztető mit jelent?

Figyelt kérdés
Van egy laptopom aminek nem tudom a jelszavát, viszont kiir egy jelszó emlékeztetőnél egy szót. Hogy lehet helyrehozni ezzel?

2022. jan. 15. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Az emlékeztető funkciója csak az emlékeztetés. Beírsz oda valamit, ami a jelszóra utal és hátha eszedbe jut tőle. A jelszót nem váltja ki, és a jelszókérést sem. Olyan, mint az e-mail címeknél a biztonsági kérdés, csak itt a kérdés nem fix, hanem te írhatod le azt a szöveget, amiből majd emlékszel a jelszóra. Remélhetőleg olyat adtál meg, ami segít ebben.
2022. jan. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A jelszót egyszerűen ki lehet ütni (meg lehet szüntetni anélkül hogy tudnád a jelszót). Tele van vele a yt. Ebben tudok segíteni.

Az emlékeztetőt úgy illik megadni, hogy segítsen _neked_, de másnak azért ne. Pár példa, ahogy én szoktam használni:

kEdvenc - a kedvenc jelszavam, a második betűje nagy.

kutyaM - a kutyám neve, ékezet nélkül, a végén nagybetűvel.

2022. jan. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Thunderfairy ***** válasza:

kutyaM - a kutyám neve, ékezet nélkül, a végén nagybetűvel.


Pont az ilyen jelszavak számítanak könnyen kitalálhatónak. Egy kis próbálgatás és mintha nem is lenne jelszó védelem.

2022. jan. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!