Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy lehet feltörni egy...

Hogy lehet feltörni egy facebook oldalt?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok. Mert nem rég történt ilyen eset egy barátnőmmel. Nem tudom, hogy csinálják.

2022. jan. 27. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Nem lehet feltörni. Valamilyen módszerrel megszerzik a jelszavadat és belépnek vele, és ha nem kémprogramot vagy vírust használnak akkor maga az áldozat adja azt ki (pl. beírja egy adathalász hamisítvány oldalra). Szintén gyakori az, hogy valaki a személyes adatai védelmére hivatkozva (miközben Facebookot aktívan használ) nem hajlandó a telefonszámát megadni a kétfaktoros hitelesítéshez, pedig az megakadályozná azok belépését is, akik megszerzik a jelszót.
2022. jan. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
vagy több helyre kb. ugyanazt a jelszót használja, így ha az egyik helyen kikerül, kipróbálják máshol is
2022. jan. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Phishing
2022. jan. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem lehet. Vagyis... azért túlzás, hogy lehetetlen (twittert-t is sikerült pár embernek) de inkább úgy fogalmaznék, hogy Pistike, a mezei "hekker" (nem írtam el), az inkább csak jelszót lop, ahogy az #1-es írja.


Ugyanakkor a nagy oldalak sem sérthetetlenek, de többnyire ilyen esetekben volt fejlesztő, vagy belső alkalmazott segíti a támadót és nem egy konkrét személy a célpont. (Vagy ha igen, akkor az fontos személy, pl USA elnökének a profilja...)

Tehát az teljesen KIZÁRT, hogy valaki egy magánszemély fiókját feltörje. Szóval, hogy értsd a különbséget: a lakáskulcsodat egy zsebtolvaj is elveheti és ha tudja hol laksz, akkor könnyedén besétál a lakásodba és kirabol. Ha nincs riasztód (a párhuzam kedvéért: két faktoros hitelesítés) akkor pedig még könnyebb dolga van és sikeres lesz a rablás. De ettől ő még nem tudott volna kirabolni, mert a biztonsági ajtón soha az életbe nem jutott volna át ha nincs hozzá kulcsa.

Na most a normális ember ezt úgy tartja magánál, hogy nehezen lophassák el tőle... sokan pedig kb a táskájukra felcsiptetve...


Régen nekem is sikerült egyik ismerősöm nevében belépni, mert 2. próbálkozásra kitaláltam a jelszavát. Akkor még nem is volt 2FA. Persze nyilván szóltam neki, hogy változtassa meg (de csak azután, hogy kiposztoltam valami kellően kellemetlen hülyeséget a nevében, amiről azért egyértelműen látszik, hogy nem ő a szerzője) :D

2022. jan. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!