Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Telepítsem a felajánlást?

Retro Nagi kérdése:

Telepítsem a felajánlást?

Figyelt kérdés

Mostanában gyakori, hogy a számítógépem lefagy. Teljesen véletlenszerűen, a szokásos billentyűkombináció-parancsok (Ctrl+Alt+Del) és társai sem eredményeznek megoldást. Ezért kénytelen vagyok manuálisan újraindítani a rendszert. Valaki mondta, hogy memóriszivárgás lehetséges, mert emulátort használva is felmondta a szolgálatot kétszer is. Amikor elindítom a gépet, magától megnyitja a Chrome böngészőt, és megjelenik valami random reklám. Legutóbb viszont egy kék képernyő fogadott (nem az a kék :D), ezzel a szöveggel: "A számítógép memóriája túlterhelt !

Erősen ajánljuk a hibák elhárítását és a számítógép sebességének növelését! Ehhez telepítenie kell a bővítményt. Ha a hibákat nem szünteti meg, akkor nem tudja használni az internetet !"

Van egy OK lehetőség, az lenne a kérdésem, hogy fogadjam -e ezt el (dishonest.ru oldal), és hogy hol lehet beállítani, hogy a böngésző ne nyíljon meg rendszerindításkor?



2022. jan. 28. 05:15
 1/8 qkker1 ***** válasza:
90%
Szerintem benyeltél valami vírust.
2022. jan. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem vírusos a gépem, több programmal is ellenőrizve volt. Glary Utilities- el is takarítva van, javítva, töredezettségmentesítve stb.

Egyébként 8Gb memória van, amit elfelejtettem megemlíteni. Sose indítok el túl sok programot egyszerre, a memóriába beleférnek (6Gb szabad általában), szóval nem tudom mi lehet a probléma.

2022. jan. 28. 07:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
De, virusos.
2022. jan. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Dishonest.ru az egy orosz oldal, Windows magától nem kínálná fel, ami még Amerikai, már ezen a ponton sántít a dolog, valami vírus 100%, hogy van, csak a vírusirtóid nem találták fel, lehetséges, hogy annyira új, hogy a vírusirtó gyártói se tudnak róla és amiről nem tudnak, attól megvédeni és megszabadítani se tudnak!
2022. jan. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sajnos a többieknek igazuk van. Ha nem is feltétlenül vírus, de valamilyen nemkívánatos szoftver van ott.

Próbáld meg megnézni a Malwarebytessel, de ilyenkor a legtisztább megoldás egy teljes rendszerújratelepítés.

2022. jan. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"megnyitja a Chrome böngészőt, és megjelenik valami random reklám"


"telepítenie kell a bővítményt." (amit kedves ruszki barátaink készítettek) <- ezzel te magad telepítenéd a következő kártevőt.


Még ezek után sem gyanús, hogy kártevő van a gépen? :D

Nem feltétlen vírus. Rengeteg féle kártevő létezik.... De hogy valami van ott aminek nem kellene az a napnál is világosabb. Lehet nem ks egy.

2022. jan. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem kattintottam rá, mert elég gyanús.

Az a helyzet, hogy helyi kapcsolat van, de szélessávúhoz már nem tudok csatlakozni valami hitelesítési dolog miatt. Így a saját létrehozott T-Home nevű kapcsolat bontva, inaktív. Mégis van net. De néhány oldal nem jön be rendesen, vagy mikor a .NET Framework- öt telepíteném nem tudja. A Steam oldala pl fehér alapon csak betűk, nagyon rondán néz ki. Ha feltenném a Win10- et (mert most Win7 van rajta), működne a hálózat? Felhasználónév+jelszóval hibát ad ki. Újra lett téve a Win7 és gondolom mivel már nincsenek rá frissítések mind eltűnt a meghajtóról. Azonkívül a hálózati kártya illesztőprogramját manuálisan kellett letöltenem és feltennem. A Win10 automatikusan felismeri majd és felteszi nekem?

2022. jan. 30. 13:40
 8/8 qkker1 ***** válasza:

Ennyi hozzáértéssel még véletlenül se telepítsd a Windowst, bízd olyanra, aki valóban tudja, hogy mit csinál!

/nem mellékesen, az is lehet, hogy nincs Win10 driver a gépedhez/

2022. jan. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!