Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan szerezzem vissza az...

Hogyan szerezzem vissza az elcsalt pénzemet?

Figyelt kérdés
Regisztráltam a readznow nevű oldalra, hogy egy filmet megnézzek. A próbaidőt ingyenesnek igérték (bár ígyis levontak pár ezret...) azt még annyiban hagytan (a filmet sem tudtam megnézni...) erre, tegnap levettek még 75€-t ami azért nem kis pénz. A legelő tranzakciót jóvá kellett hagyni. Mondom egye fene. Viszont ma reggel erre ébredtem, hogy szó nélkül leemelték a pénzem. Bankomnak (OTP) Írtam már ezügyben. Ők tudnak majd segíteni? (Letiltani ezt az oldalt h ne vegyen le pénzt, illetve a pénzem visszaszerezni)

2022. febr. 8. 08:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kártya letilt, illetve a második tranzakcióra chargeback kezdeményezés. Az elsőre nem lehet, mert azt jóváhagytad.
2022. febr. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

a banknak írnék azonnal, sok ilyen lehúzós módszer van, szóval okosan! minél hamarabb tiltatni őket és írni nekik is


bár sok esetben ez bukta, mert a szerződésben ez benne van és legális sajnos


ez kb mint a telefonos sms kódos csengőhang letöltés

2022. febr. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

Most őszintén, ki az a hülye aki beregisztrál és fizet egy ilyen kamu oldalnak amiről messziről sikít hogy csaló!?!

Istenem.... megérdemled.

2022. febr. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Ecsém, tátott szájjal a faszerdőbe...

[link]

2022. febr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

Ha tőled bárki bármikor bármennyi pénzt le tud emelni akkor valamit nagyon rosszul csinálsz..

Felesleges ezért mást hibáztatni.

2022. febr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#1-es meg tudnád írni, hogy azt miként kell? A chargebacket?


#2 az 1. Az volt h írtam

2022. febr. 8. 12:17
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
6: Felhívod a bankodat és ott elmondják, mert ez bankfüggő is. Van egy kártyás ügyfélszolgálat. Egészen rutin eljárás. Lehet, hogy kérnek hozzá rendőrségi feljelentést.
2022. febr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26%

7/ Aztán még őt büntetnék meg rágalmazásért, meg a bank kérne különpénzt az adatszolgáltatásokért.


Aki mem olvassa el a szerződést, nem veszi ki a pipát az apróbetűs részen a megújuló szolgáltatási részen az vagy így jár vagy olyan kártyaszámot adjon meg amiről nem lehet csak úgy pénzt levonni.. Ez minden banknál ingyenes szolgáltatás, miért nem vette igénybe???

2022. febr. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

A tranzakcióval jóváhagytad, hogy a megújuló szolgáltatás árával automatikusan megterhelje a regisztrált bankkártyához tartozó számlát.


Arról, hogy nem tájékozódtál, és nem olvastad el, mit "írsz alá", nem az oldal, sem a bank nem tehet.


Az oldal egyébként lerí, hogy csalás, de sajnos még ennek ellenére sem tettél semmit, hanem megadtad a kártyád adatait, és jóváhagytad a tranzakciót.


Töröld a regisztrációt és/vagy a megújuló előfizetést, esetleg vedd fel a kapcsolatot a bankoddal.


Remélhetőleg tanultál az esetből, és nem csinálsz ilyen hülyeséget többet.

2022. febr. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
De b@lfasz vagy te jó ég
2022. febr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!