Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Véletlen felmentek egy malvere...

Véletlen felmentek egy malveres oldalra telefonnal. Mi a teneendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Helló! Reggel olvastam a híreket az androidos telefonom Discovery appjával (balra húzással jön elő). A lényeg, hogy volt egy hír miszerint Romániában jódtablettákat készítenek elő a lakosságnak. Én marha rákattintottam. Több különböző gyanús url-t dobott fel, amik nem látszódnak az előzmények között, végül pedig a chaptcha 4 great people-re vitt, ami egy ismert scam oldal, természetesen ennek nem dőltek be, és bezàrtam. A kérdésem ilyenkor mi a teendő? Már futtatták avg-t, még malwerbyte-ot, de semmit nem talál. Érdekes módon a virustoral se jelzi veszekednek a chaptcha 4 great people-t:/ Válaszokat előre is köszi!

#Android #malware #Chaptcha 4 great people
2022. márc. 24. 11:47
 1/8 A kérdező kommentje:

Bocs az elírásokért. "Ennek nem dőltEM be"

"FuttattAM avg-t"

2022. márc. 24. 11:49
 2/8 Shaddark ***** válasza:
30%
Majd ír valaki aki jártasabb mobilokban, de én a beállításoknál a gyári alaphelyzetbe állítást tolnám rá, biztos ami biztos.
2022. márc. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem történik semmi. Ez a baj, hogy az embereket félretájékoztatják a telefonos vírusokkal kapcsolatban (is). Ha csak meglátogatsz egy oldalt, ami fertőzött, de az oldal nem tölt le semmit a telefonodra, és te magad, önszántadból nem telepíted fel azt a letöltött "valamit", akkor semmi nem történhet.

A probléma mindig a felhasználói interakciókból keletkezik, nem abból, ha szimplán megnyitsz egy veszélyesnek minősített weboldalt.

Nyilván egy előzmény+gyorsítótár törlés, vagy ha a Discovery appon belül nyílik meg, akkor annak az adatainak a törlése a legbiztonságosabb, de teljes mértékben kizárt, hogy fertőzött legyen a telefonod.

2022. márc. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

két lehetőséged van:

- mivel semmilyen hibát nem vétettél, azt a hírt én is olvastam, nyugodja meg, esetleg töröld a böngésző előzményeit, bár nem tudom mi az a Discovery, lehet már az is valami gyári bloatware, szóval valami rendes böngésző, lehet jól jönne neked, ami nem nyalja be egyből az ugrókódokat [Bromite, OperaVpn, Via..]

- ima, nem árt, meg fertőtlenítés ecettel

Ha gyíkká változtál, el fog múlni. A fertőzés Androidon nem ilyen.

2022. márc. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tényleg az a baj, hogy még mindig 2021-ben keverik a szezont a fazonnal.

Androidra nincsenek klasszikus értelemben vett vírusok. Káros alkalmazésok vannak amiket te magad telepítesz, vagy enegdélyt adsz valaminek a tepelítésre. Ha rádobott egy ilyen adathalász oldalra akkor zárd be, töröld a böngészőben a sütiket, az előzményeket és lépj tovább.

2022. márc. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 Ráadás, hogy 22-ben! :)
2022. márc. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Shaddark ***** válasza:

"Androidra nincsenek klasszikus értelemben vett vírusok."

Igazából nem nagyon vannak már semmire sem.


De anno amikor voltak, a kártevőket, trójaiakat, keyloggereket... elnevezték így, ezért ezek magyarországi "köznapi" neve most ez.

A komplex védelmi rendszereket, melyeknek k.5%-a vírus kereső is vírus irtóként árulják. Ez már így marad.

Technikailag helytelen az elnevezés, de ha mindenki így hívja őket, ezért helyes a használata.

ÉS amit írtok nem igaz. Nagyon nem.

Csak 2019-ben a G Data kiberbiztonsági cég felmérése szerint 4,18 millió kártékony, veszélyes alkalmazást derítettek fel amik android rendszeren működnek. Amihez nagyon nem elég törölni a sütiket.

Sőt, olyan is ami simán átmegy a helyi hálózaton a gépedre is.


- Honnan szedtek ilyen sületlenségeket?

Androidra nincsenek kártevők, csak be kell csukni és minden jó lesz... Istenem...

2022. márc. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Shaddark ***** válasza:
2022. márc. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!