Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Nagyon durva történet. Ez...

Nagyon durva történet. Ez lehet vírustól?! És ha nem vírustól van, akkor mi okozhatta ezt?

Figyelt kérdés
A családi laptop nagyon csúnyán végezte. Magától törlődött róla az operációs rendszer. Egy este pár percre otthagytam a gépet az asztalon. Visszaülök, és látom, hogy teljesen lefagyott, az egér sem volt mozdítható a képernyőn, és az óra a sarokban is megállt. Mivel még a fedél lecsukásával sem lehetett lekapcsolni, megvártuk amíg lemerül az akkumulátor. Ezután bekapcsoltuk újra, és kiírta, hogy Operating System not found. Újratelepíteni az op.rendszert nem lehetett, a merevlemez működését jelző fény a bekapcsolás pillanatában felvillanik, de utána nem jelzi, hogy működne. Az ismerősök sem tudtak vele mit kezdeni. Lehet, hogy valami vírus zúzta szét az egész rendszert?
2010. szept. 17. 23:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szinte biztos hogy a HDD ment tönkre. Azt hogy mitől, azt senki nem tudja megmondani, előfordul, hogy váratlanul megáll , és nincs tovább. Elszabadul a fej pl. és kész.

Szerencsére nagyon lementek az árak, már 9500 -ért (szállítási költséggel együtt) kapsz egy 160 GB-osat.

[link]

Beletenni meg már az ismerősök is megoldják, nem kell feltétlen szakember. (Igaz ennek bonyolultsága függ a laptop márkájától is.)

2010. szept. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Bocs azt elnéztem, + szállítási költség. De még így is megéri ha a laptop egyébként jó.
2010. szept. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Meghalt a winyó, ez elég egyértelmű, és nem meglepő, ha régi gépről van szó. A noti honlapján biztos megvan, hogy milyen winyó való bele, aztán argep.hu megtalálja, hol éri meg neked a lejgobban.

De, ha már több sebből vérzik szegény, lehet, akkor járnál a legjobban, ha új gépet vennél.

2010. szept. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Nem biztos, hogy vinyó az én gépemnél is hasonló volt a hiba én is és a szerelőm is a vinyóra gondoltunk, de hosszabb próbálgatások után kiderült, hogy az alaplap sz*rt be. Hozzáértő szerelő vagy szervíz kell, hogy megállapítsa, mert ha nem a merevlemez a ludas akkor fölöslegesen költesz rá.
2010. szept. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A szervíz elkér annyit, hogy akkor már megmarad külső vinyónak ha nem kell, 2 ezer egy külső ház.

Alaplapot meg nem nagyon érdemes tényleg cseréltetni, többe kerül mint egy laptop. Legalábbis a szervízben.

2010. szept. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!