Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Lehet okom aggodalomra, vagy...

Lehet okom aggodalomra, vagy ezek csak "normál" figyelmeztetések?

Figyelt kérdés

A napokban lefuttattam egy rkhunter-t a gépemen, és a követező figyelmeztetéseket kaptam. Bizonyos fájloknak megváltozott a tulajdonsága, illetve az op-rendszer is ezt írja.


[link]



#linux, biztonság, rkhunter
2022. máj. 27. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg frissítés nem volt a napokban?
2022. máj. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A napokban nem volt frissítve, de ahogy látom hogy a ryslogd-vel valami történt. Mondjuk nem tudom miket naplóz, de nem értek hozzá. Igazából csak nem akarom, hogy a logjaim mondjuk hálózaton keresztül át legyenek irányítva valakinek.
2022. máj. 27. 12:47
 3/5 A kérdező kommentje:
A másik dolog ami miatt aggódom, hogy nem régen költöztem albérletbe. A tulaj pedig valami egy infós figura, és wifin 5G-én keresztül fut az internet. Igazából nem tudom, hogy titkosított csatornán fut-e az internet, vagy csak van valami belső hálózat, amit ő épített ki és onnan figyelhet minden forgalmat.
2022. máj. 27. 12:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg az rsyslogd fájl tárolt módosítási dátumát, 2020 augusztus, másfél éve. Annyi idő alatt semmi gyanús nincs abban, ha módosult. De ha bizonytalan vagy, akkor töltsd le a disztródhoz tartozó rsyslog csomagot, csomagold ki belőle az rsyslogd fájlt és nézd meg a hashjét.


A tulajdonos legfeljebb azoknak a domaineknek a címét láthatja, amiket meglátogatsz, illetve nem titkosított kapcsolat esetén az átmenő forgalmat is. De manapság szinte minden weboldal titkosított.

2022. máj. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2022. máj. 28. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!