Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy néz ki a HCSC (Hungarian...

Hogy néz ki a HCSC (Hungarian Cyber Security Challenge) verseny?

Figyelt kérdés

Elvileg már ötödik alkalommal rendezik, itt a felhívás linkje: [link]

Érdekelnének vélemények olyantól, aki esetleg már vett részt ilyen vagy hasonló versenyen, hogy hogyan kéne elképzelni?



2022. jún. 28. 17:21
 1/3 anonim válasza:
90%
Még nem vettem részt rajta, most megyek én is először de ha jól tudom CTF típusú lesz. Amúgy írhatsz ha akarsz róla beszélgetni.
2022. jún. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 D3v válasza:
100%

CTF feladatok voltak/lesznek többségében. Múlt évben az Avatao-n ment a verseny első fordulója, a második pedig élőben volt. A döntőben volt 1 offensive és 1 defensive gép.

Idén kicsit változik a helyzet, de ugyan úgy lesznek CTF feladatok.

Annyi, hogy a kommunikáció a Discord-on volt, ha valamilyen problémát tapasztaltál a versenyen a feladatokkal, platformmal vagy bármi mással kapcsolatban, akkor nem kellett levelezni, hanem az NKI botjával tudtál nyitni hibajegyet és közel azonnal válaszoltak rá.


Tali a versenyen,

8311

2022. júl. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Sziasztok!


Engem az éredekelne, hogy milyen előképzettséggel rendelkeztek/rendelkeznek átlagosan a jelentkezők?


Mik azok a témák amikben jártasnak kell lenni, hol szerzik meg ezt a tudást? Mi az a szint/tudásanyag kb. amivel már érdemes jelentkezni egy ilyen versenyre?


Tudtok esetleg ingyenes, bevált oldalakat, videót, kurzust?


Köszönöm! :)

2023. júl. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!