Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az apple watchot meg lehet e...

Az apple watchot meg lehet e hackelni?

Figyelt kérdés

Történt valami szerdán és nem hagy nyugodni, mert nem értem…

Nem megyek bele a részletekbe, mert biztos vagyok benne, hogy senkit nem érdekel, így inkább csak az informatikai(?) lényegre török.

Az apple watchom lekérte a legváratlanabb pillanatban éjjel a hollétemet. Pontosabban valaki lekérdezte, mert én nem kattintottam lokátorra.

Engedèlyeznem kellett volna, hogy megosztom -e a személlyel a tartózkodási helyemet.


Bluetooth-on keresztül esetleg valami random idegen tud ilyet csinálni, ha látásból “ismer” és az 50 m-es körzetében vagyok ( és látta a kezemen az órát, tudja a keresztnevemet)?


Biztos hülye kérdés, még egyszer elnézést, de totál sík vagyok ilyen témákban és ráparáztam.

Ez este történt egy veszélyes szituáció kellős közepén és nem értem az egészet.


Köszi a segítő válaszokat!


27L



2022. júl. 10. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hatósugarán belül vannak, bárki rácsatlakozhat, én például a vonaton egy hangszóróra csatlakoztam rá amiből sz@r zenét bömböltettek és beraktam rá egy 18000 Hz-es sípolást, ezek meg azt hitték hogy elromlott.
2022. júl. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
9%
El kell keserítselek Bluetooth, wifi percek-órák alatt törhető. Ha nagyon nagyon hosszú jelszavat állítasz be akkor wifivel esélyed van a feltörést pár napra elnyújtani, jelzem ez a bruteforce esetére igaz, más fejlettebb technikákkal tök8 mi a jelszavad percek alatt törhető. Bluetooth verziótól függetlenül még gyengébb. Én egyiket se használom mert ismerem a gyengepontjaikat, és lehetetlen védeni őket. Én egyébként nem is értem hogy ezek a technológiák hogy létezhetnek amikor ennyire könnyű törni őket.
2022. júl. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2 El kell keserítselek, de lóf@szt nem tudsz az informatikáról.


Kérdező, az történt amit az első leírt, valaki random radcsatlakozott, de nem, ehhez nem kell tudnia a keresztneved és látnia sem kellett téged. Az is lehet, hogy a sajátjára akart valami a szomszédban és mellé nyomott, nincs mitől félned.

2022. júl. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!