Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Titkosítani szeretném a mac...

Titkosítani szeretném a mac és windows-os is használt külső SSD-m, van rá megoldás, hogy ez működjön?

Figyelt kérdés
Titkosítottam MAC-en, de windows nem tudja kezelni a Mac OS Extended journaled drive-ot. Hogyan tudnám úgy titkosítani, hogy mindkét oprendeszeren működjön lehetőleg segédprogramok nélkül?

2022. aug. 4. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Roviden: sehogy. A Mac es a Win kozott kulsos segedprogramok nelkul nincs ilyen jellegu atjaras, sose volt es kb. sose lesz, mert teljesen mas alapokra es koncepcioval van a ket rendszer felepitve.
2022. aug. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Segédprogramok használata nélkül aligha. ;(


Ingyenes, nyílt forrású (elérhető az a forráskód, amiben a programot írták így van esélyed átellenőrizni, saját célra módosítani, lefordítani), multiplatform (Windows, Linux, MacOS) meghajtótitkosító szoftverrel:

[link]

vagy archiválószoftverrel:

[link]

vagy titkosító célszoftverrel:

[link]

[link]

2022. aug. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vagy külső programot használj (Veracrypt) vagy belső hdd-ként használd sata-n ata/bios jelszóval, vagy ne használd két os alatt..
2022. aug. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 coopper ***** válasza:

Szia.


Ha segédprogram nem játszik, akkor erre szerintem csak egy módszer van, veszel egy olyan házat ami tudja a titkositást és akkor mindenhol működni fog.


Pl.: [link]


Ára :

[link]


Sok sikert. Üdv.

2022. aug. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Végül egy rakat fórum átolvasása után csináltam két partíciót az SSD-re az egyiket a windows tudja kezelni, a mac meg mindkettőt. A bizalmasabb dolgok a titkosított partíción lesznek majd. Köszönöm szépen! :)
2022. aug. 5. 09:47
 6/11 anonim ***** válasza:

5/ tehát csak az egyik lesz titkosítva. A másik adatait bárki olvasgathatja ha elveszted az eszközt.

A tárhely felosztás se variálható így.

2022. aug. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Neeem, de ez volt a legegyszerűbb és nem minden adat bizalmas amit tárolnék a meghajtón. Ha kell valami Windowsra macen csak áthúzom a nyilvános partícióra és kész.
2022. aug. 5. 10:00
 8/11 anonim ***** válasza:
7/ Magyarul: semmilyen bizalmas adatot nem tudsz átvinni mac és win gép közt biztonságosan. :(
2022. aug. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha szükségem van windows-on a bizalmas adatra mac-en áthúzom arra az időre a nyilvános partícióra és ha végeztem visszahelyezem. A titkosítás csak azért kell, ha elvesztem/ellopják ne jussanak hozzá. Szerintem ez működőképes megoldás.
2022. aug. 5. 13:52
 10/11 anonim ***** válasza:
A Veracrypt tud titkosított image file-t csinálni, ami csatolható minden olyan platformon, amire letöltheted. Tehát a külső diszken csinálsz egy exfat partíciót (azt olvassa szinte minden), és azon belül egy image file-t, amit "kinyithatsz", és használhatsz mindkét rendszeren. Olyan, mint egy titkosított .iso file.
2022. aug. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!