Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan akadályozzam meg hogy...

Hogyan akadályozzam meg hogy ne törjék fel az instagrammom, miután láttam hogy próbálkoznak?

Figyelt kérdés
Az instám most küldött értesítést hogy egy ismeretlen iPhone Bécsből próbált bejelentkezni, automatikusan reagáltam hogy nem én vagyok, új jelszót kért és eszerint cselekedtem, mit tegyek hogy biztos lehessek abban hogy nem “vette el” a fiokomat?

2022. aug. 27. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

megváltoztatod a jelszavad.


És nem erre: Leves5

Hanem pl erre: GFDGtyw4sLe3?+

2022. aug. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%
De ne ugyanarra változtasd meg amit az első írt :D
2022. aug. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ennél kicsit azért több kell :) Bár az Instagramot nem ismerem, de ÁTLANOSAN:

- Belépés után, léptess ki bejelentekezett felhasználót.

- Változtass jelszót, ahogy fentebb javasolták

- Olyan helyreálítási e-mail címet állíts be amihez tuti csak te férsz hozzá (ott is ugyenezek a lépések javasoltak)

- Kapcsolj be kétlépcsős azonosítást ha van ilyen opció.

- Jófajta vírus és egyéb védelem a gépeden, pl jelszólopó programok ellen.


Aztán van emberi oldala is a biztonságnak, nem csak IT:

Ne lépegess be idegen gépről, főleg ha nincs kétlépcős azonosítás. Ne hagyd magad megtéveszteni! Ha e-mailben vagy valami gyanús weboldalon kapsz valamit, hogy "elveszted az Insta fiókód ha nem kattintasz ide meg oda", és valami nagyon vadbarom linkre visz, bár úgy néz ki mint az Insta... nehogy megadj bármit is.

2022. aug. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!