Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Összeszedtem egy különösen...

Összeszedtem egy különösen aljas vírust a laptopomra, ezt már csak újratelepítéssel tudom megoldani?

Figyelt kérdés
Az exe elindítása előtt sejtettem hogy ez lesz, de azt nem, hogy nem tudom kiirtani. Indítás után teleb*szta az .../appdata/local/temp mappát, illetve a képek(?) közé másolt be egy rakás jótékony exe-t, + a system32-t és a registryt is átrendezte kicsit (meg még ki tudja mit). A fájlokat persze utána eltüntette a vírusirtó, a maradék egy részét pedig én, viszont megmaradt az a jelenség, hogy lelockolt állapotban is folyamatosan pörög a venti, és nagyon gyorsan merül(gondolom valami miner szemét). Feladatkezelőben találtam egy név nélküli(?) rendszerfolyamatot ami az svchosthoz köthető(?), némi ügyeskedéssel ezt is el tudtam tüntetni, de úgy tűnik nem segített. Ezen kívül más gyanús dolog nincs a feladatkezelőben vagy a szolgáltatások között, valami mégis zabálja az erőforrását a lockolt laptopomnak. Kipróbáltam már többféle vírusirtót, de egyik sem talált semmit. Van valami ötletetek az újratelepítésen kívül?

2022. okt. 7. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:

EsetOnline csökkentett módban + hálózat futtatása. Jó sokáig tart.

De ahogy leírtad én újrahúznám.


Amúgy érdemes csinálni rendszermentést cakk-pakk a D-re, onnan kényelmesen visszaállíthatod a épet arra az állapotra, amikor mentettél. AOMEI Backupper live módban pl. Ezt a mentést időnként le lehet cserélni -nagyobb frissítés után- egy másik állapotra, a régit meg törlöd.

2022. okt. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
"gépet"
2022. okt. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#1 Érdemes lett volna, csak mivel céges gép, a helyi rendszergazda nem így gondolta. D nincs, mivel nincs partícionálva a merevlemez, mert a hely it "szakértő" szerint az baromság.. Egyébként a válaszod rávezezett egy lehetséges megoldásra (hirens boot felplusszolva). Szóval köszi az ötlete(ke)t, ment a zöld.
2022. okt. 8. 05:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Jó kis IT lehet, mondhatom :-) Ennél kevesebbért is jár újratelepítés, ilyen esetben meg nem is kérdés.


Attól, hogy a live-ban indított ESET nem talál semmit, semmi nem garantálja, hogy az a rendszer minden részében tökéletes és működőképes.


Én biztosan nem használnám.

2022. okt. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Update: puszta perverzióból tovább keresgéltem, és megtaláltam a chromeban is beépülve+biztonsági házirend átszerkesztve természetesen, szóval ezek megszüntetése után megszűntek az említett tünetek is, mindenesetre újrahúzom, mert nem vagyok vallásos. Köszi a válaszokat!
2022. okt. 13. 18:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak tanulás céljából, honnan jött ez az exe fájl, amit elinditottal?
2022. okt. 14. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egy ázsiai piacra szánt, Európában nem elérhető fejlesztőkörnyezetet próbáltam meg letölteni (MCGS pro V3.3.2) egy kínai weboldalról(ez eléggé gyanúsan nézett ki), viszont már maga a File.zip-ben található setup.exe is "érdekes" volt a, mert épeszű ember nem nevezi File.zipnek a tömörített telepítőjét, és egy setup.exe-nél sem normális, hogy Google Drive-os parancsikonja van 😂. Ha szeretnéd tanulmányozni, írj rám nyugodtan, félretettem az utókornak a zipet. :D
2022. okt. 14. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!