Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Tudja a lenti linken lévő...

Xp ali kérdése:

Tudja a lenti linken lévő sandbox analízist valaki értelmezni?

Figyelt kérdés
[link] (nem tudom, hogy meddig elérhető). Egy linket kaptam facebook-on és nyuszi voltam megnyitni.

2022. okt. 25. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Nem kell nagyon belemélyedni. A jobb felső részen van a lényeg: a

m.nr9kl5dy.space/8c5bA.... (direkt nem írom ki a teljes linket, nehogy valaki rákattintson) linken elérhető oldal "rossszindulatú".


Az elemzés közepén

[link]

található képernyőképek bizonyítják, hogy az inkriminált oldal - hosszas. kétes oldalakra történő átirányítgatások után - a Benu gyógszertárra hivatkozva próbálja becsapni az egyszeri Internet-használó honpolgárt.


Ezt alátámasztja az alábbi oldal:

[link]

is - itt is 5 kártevőkereső (amiből 4 ismertebb, nagynevű gyártó) károsnak ítéli az említett linket.

2022. okt. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A kérdés az analízis értelmezése. Szerinted megkattintás helyett miért dobtam egy online sandboxba? ;) A Virustotalra nem mindig lehet alapozni, mert pl az ismert engineknek sokszor eleve mást mutatnak ezek az oldalak. Amikor én beküldtem, még csak 4-nek nem tetszett a link. Bár a Fortinet mondjuk közte volt, ami azért elég biztos szokott lenni.
2022. okt. 25. 23:02
 3/6 anonim ***** válasza:

"A kérdés az analízis értelmezése. Szerinted megkattintás helyett miért dobtam egy online sandboxba?"

Lényegtelen. A linkből már eleve lehet sejteni, hogy nem épp egy "szívderítő" tartalom, a képernyőképek meg elegendő információt nyújtanak arról, hogy nem épp egy megbízható oldalról van szó - nem kell túlságosan kielemezgetni a riportot.


"A Virustotalra nem mindig lehet alapozni, mert pl az ismert engineknek sokszor eleve mást mutatnak ezek az oldalak"

Alátámasztásnak viszont elegendő.

2022. okt. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Amit te most itt "értelmezésnek" gondolsz, az csak egy felületes vélemény, aminél most is többet tudok de még többet szeretnék. Olyan véleményét várom, aki technikailag is ért hozzá.
2022. okt. 26. 10:59
 5/6 anonim ***** válasza:

"Amit te most itt "értelmezésnek" gondolsz, az csak egy felületes vélemény, aminél most is többet tudok de még többet szeretnék. "

Fölösleges mélyen belemenni. A "felületes véleménynek" - ad hominem - titulált analízisrészlet bőven elegendő annak eldöntésére, hogy messzire elkerüljük az ilyen - és hasonló - weboldalakat (már ha az URL-ből vagy annak küldési körülményeiből nem lenne egyértelmű).

2022. okt. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezt a gondolkodást tanítom a muterom korabeli teljesen laikus embereknek, meg ezt tesszük a tudatosító anyagokba is. Csakhogy azért itt nincs vége a tudománynak. Kicsit nézd meg jobban, van ott comfile dobás, meg user agent a memóriában, túl rövid és túl hosszú stringek... érdekes lesz.
2022. okt. 26. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!