Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Anotalkon beszélgettem és...

Anotalkon beszélgettem és valaki küldött egy linket. Megnyitottam, ami átdobott youtubera egy videóhoz. Utána elkezdte leírni a telefonom típusát, százalékomat és a kamerám felbontását. Itt kiléptem és azóta nem tudom mi van. Valaki?

Figyelt kérdés
Hogy tudom megnézni hogy feltörték e a telóm, lekövetnek, néznek vagy figyelnek? Vagy ez micsoda? Minden segítő választ előre is köszönök!

2022. nov. 26. 23:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Telefon hardver adatai nyilvánosak a böngészők részére. Mikor csinálsz egy fényképet, akkor is az exif adatokban benne van minden infó a telefonról.

Szóval, ha sikerült volna értelmesen leírni mi is történt, akkor okosabbak lennénk.

2022. nov. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Valami ilyesmi lehetett: [link]
2022. nov. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#1 pontosan annyi történ, hogy beszélgettem egy "anotalk" nevű oldalon. Küldtek egy linket, megnyitottam. Átdobott egy youtube videóra. Visszaléptem,leírták a telefonom típusát, a kamerám felbontását és hogy hány százalékon vagyok. Beparáztam, kiléptem, újraindítottam a telefonom és tanácstalan vagyok. Az érdekelne, hogy mennyire vagyok én vagy az eszközöm veszélyben
2022. nov. 27. 00:26
 4/7 A kérdező kommentje:
#2 ez pontosan micsoda? Kell félnem akkor attól, hogy feltörték a kamerámat vagy a telefonomat?
2022. nov. 27. 00:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így működik. Simán csak látszódtak a NYILVÁNOS adatok. Bármilyen oldalra mész fel azon is látszódik. Ezen is ahol most vagy. Nyugi nem történt semmi.
2022. nov. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tanulságul: ne nyiss meg idegenek által küldött csatolmányokat és linkeket, mert ugyanezzel a módszerrel tudnak vírust, kémprogramot is küldeni neked.

Most ezzel még nem történt semmi ("feltörés" sem), de ha kellően hiszékeny vagy és el tudták volna hitetni veled hogy feltörtek, majd utána elkezdenek zsarolni valamivel (küldj meztelen képet vagy nyilvánosságra hozok dolgokat), akkor úgy csaltak volna ki tőled már valóban kompromittáló tartalmat, hogy azt igazából önként küldted el ijedségedben, pedig bent sem voltak a telefonban.

2022. nov. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek aki válaszolt!
2022. nov. 27. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!