Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Véletlen megnyitottam egy...

Véletlen megnyitottam egy gyanús youtube comverter oldalt. A virustotallal megnézettem, egy szolgáltó szerint rosszindulatú. Már elkezdett letölteni egy fájlt, amikor leállítottam a letöltést. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Tehát.: Egy karácsonyi zene klipjét szerettem volna letölteni mp4 fájlban, de az oldal gyanús volt. Eredetileg a [link] weboldalra akartam menni, de egy nagyon hasonló oldalra kattintottam véletlenül, amelynek UGYAN AZ volt a webcíme, csak a végén nem .cc, hanem .nu volt! Amikor megnyílt a webhely, a desigje is nagyon hasonló volt, azt gondoltam, változtattak rajta, elkezdtem a konvertálást, elkezdetem letölteni! Amikor kezdett gyanús lenni az oldal, leállítottam a letöltést. Mit tegyek? Most egy windows defender teljes vizsgálatot futtatok. Letöltődhetett bármi kártevő a gépemre? Vajon megtalálja a Windows Defender, vagy töltsek le más antivirust?

2022. dec. 23. 13:23
 1/2 Kustany válasza:

Én mindenképpen tartanék egy profi vírusirtót a gépemen.

Akár egy Nortont, akár egy Kasperskyt és egyszerűen futtatnék egy ellenőrzést.

A Defender biztos jó néhány dologra, de mondjuk a Norton csak ezzel foglalkozik és hetente adják ki a frissítéseket.

Vírusirtót szerintem mindenképpen érdemes tartani, pont az ilyen esetekre.

2022. dec. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2022. dec. 27. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!