Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudom a Windows 10-es...

Anna0806 kérdése:

Hogyan tudom a Windows 10-es gépemen a Microsoft fiók PIN kódját eltávolítani?

Figyelt kérdés
Tegnap a tesóm megcsinálta a gépemen, hogy rendszergazda legyek és bejelentkezéskor a saját nevemet írja ki a gép, illetve, hogy kérjen PIN kódot. Most próbálom leszedni, de sehogy sem sikerül. Tudna ebben nekem valaki segíteni? Nem vagyok egy nagy számítógép szaki szóval ezért kérdezem.

2023. jan. 11. 10:15
 1/8 CspCsj ***** válasza:
68%

1.

Start menü > Gépház > Fiókok > Bejelentkezési lehetőségek > Windows Hello PIN > Eltávolítás

Ha ez a gomb szürke és nem választható, akkor ugyanitt Módosítás, és az újat hagyd üresen.

Esetleg még alatta kapcsold ki a "Windows Hello bejelentkezés megkövetelése a Microsoft fiókokhoz" elemet.


2.

Persze ezzel az egésszel azt éred el, hogy ezután a Microsoft fiók jelszavát fogja kérni.

Ha jelszót sem akarsz beírni, akkor az automatikus bejelentkezést be lehet kapcsolni, pl.:

[link]


3.

Vagy Microsoft online fiók helyett Helyi fiókra váltasz. (nem ajánlott, ha használsz Microsoft szolgáltatásokat)

[link]

2023. jan. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megpróbálok mindent amit írtál hátha. Köszönöm szépen a választ. Ha valami gáz van még fogok írni
2023. jan. 11. 10:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Gépház/fiókok/bejelentkezési lehetőség oldalon van az összes lehetőség. Itt a PIN és jelszó lehetőségét kell megváltoztatni. A PIN-nél van egy gomb a kikapcsoláshoz, ekkor jelszavas használatra vált. A jelszót pedig úgy törlöd, hogy meg kell adni egy újat, és a mezőbe nem írsz semmit, és ezt hagyod jóvá.
2023. jan. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sikerült leszedni a Pin kódot hála az égnek. Viszont most meg, ahogy mondtátok kéri a jelszót. Ezt pontosan hogyan tudom leszedni, mert, amikor rámegyek, hogy jelszócsere nem engedi üresen hagyni az új jelszó sávot.
2023. jan. 11. 11:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem értem mi ez a "nem akarok 4jegyű PINt" fétis...
2023. jan. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem az, hogy nem akarok, a mobilomon is van PIN kód. De a gépemre felesleges. Eddig volt rajta jelszó, amit én raktam rá, de már azt is le akartam szedni.
2023. jan. 11. 11:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Gondolom aki képtelen megjegyezni hogy a pin kódja 1212 az írja fel a monitor szélére... 😁
2023. jan. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
2023. jan. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!