Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy tudok egy pendive-t...

Hogy tudok egy pendive-t fizikailag törölhetetlenné tenni?

Figyelt kérdés

Tudom a kérdés fura. Azért gondoltam, hogy lehetséges mert van egy rossz micro SD kártyám, amin az adott időben készült fájljai rajta maradtak és azóta se törölni, se formattálni, se módosítani nem lehet ellenben simán lejátsza a rajta lévő videókat (autós kamera kártya volt).


Vagy amennyiben fizikailag nem lehetséges, softwaresen van rá mód?



2023. febr. 23. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az SD kártyának fizikai funkcióként volt beépítve az írásvédelem. Az oldalán lévő pöcökkel vagy a videókazettákhoz hasonló bevágással lehetett ezt megakadályozni.

A pendrive már teljesen elektronikus, fizikai védelem nincs benne, így a formázástól sem tudod megvédeni. Szoftveres esetleg megnehezíthető (pl. attribútumok beállításával, hogy csak olvasható legyen), de meg nem akadályozható a törlés, formázás, és megkerülhető az ilyen védelem.

2023. febr. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2023. febr. 23. 18:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem van régi pendrive-om (256 MB), amin van írásvédelmi pöcök.
2023. febr. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Használj sata ssd-t v hdd-t amik ata jelszóval (pl biosban) védhetők, akkor jelszó nélkül se írni, se olvasni, se formázni nem tudod.
2023. febr. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De ha veszel egy usb-s kártyaolvasót, amibe sd-kártyát lehet tenni, tehát nem microsd-t, akkor a kártyán bekapcsolhatod az írásvédettséget a pöcökkel.
2023. febr. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a DVD-R lemezt is törölhetetlenné tudom tenni. 🤠
2023. febr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!