Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Admin jogok eltávolítása?

Admin jogok eltávolítása?

Figyelt kérdés

Kaptam egy számítógépet selejtezésből. Win10 van rajta, belépni be tudok, de minden telepítéshez admin jelszót kér, ami nincs, de ha lenne se tudnék a volt belső intézeti rendszerhez kapcsolódni...

Az intézetben azt mondták ha beviszem megoldják, de ez azóta már egy másik városban van.. (ha nincs más akkor majd elviszem)

Kérdésem az, hogy lehet bármit tenni, hogy eltávolítsam a rendszergazdai követelményeket?

Ha esetleg újratenném a win10-et azt hogy érdmes megcsinálni? Letölthetek egy telepítőt esetleg és elindítom a már meglévő rendszer alól? vagy a meglévőt uninstalálom és telepítő lemez?.. (és igen ezekkel a módszerekkel kevésbé lenne eredeti utána a windows mint most.. de elvileg jár(t) eredeti szoftware ehhez a géphez)

eléggé analfabéta vagyok a számítógépekhez. Előre is köszi.


2023. márc. 6. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Kitudja mi van rajta. Én minden új gépet újra húzok.
2023. márc. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gratulálok az intézetnek hogy így selejtezték a gépet...

Újra kell telepíteni teljesen.

2023. márc. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 stefan88 ***** válasza:

"Gratulálok az intézetnek hogy így selejtezték a gépet..." Nah igen, sok helyről vérzik a dolog :D


Full újra telepítés. Be lehetne jutni, meg lehet oldalni, de ez a tiszta.

2023. márc. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Áh végül visszavittem az intézetbe, és megcsinálták nekem..
2023. márc. 8. 20:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!