Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Rendeltem egy cipőt online...

Rendeltem egy cipőt online aztán kiderült az oldalról, hogy egy scam oldal. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Pár hete rendeltem egy pár bakancsot a demonia-cipok nevezetű oldalról. Majd mikor megjött a csomag egy pénztárcát kaptam kézhez. Szóltam a futárszolgálatnak, azt mondták ők már készhez kapják a csomagot és csak szállítják. Ekkor felkerestem a weboldalt. Nem kaptam választ. Majd Instagramon keresztül írtam egy panaszlevelet, amire jött is a válasz, hogy átverés áldozata lehetek, mivel az eredeti weboldal a demoniacult.com.


Ekkor jöttem rá, hogy kőkeményen át lettem verve… kérdésem az lenne, hogy mit tudok ilyenkor tenni?


2023. márc. 6. 23:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Azt tudod tenni, hogy tanulsz belőle. Ezerszer el lett mondva, hogy nem utalunk előre noname webshopoknak.
2023. márc. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Megteszed a feljelentést a rendőrségen. Már csak azért is, hogy másokat ne tudjanak átverni.
2023. márc. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Ha előre utalással fizettél akkor szerencséd van hogy csak annyi a veszteség. Ha kártyával kártyaadatokat megadtad nekik, akkor nemsokára viszik a többi pénzed is.
2023. márc. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

50 ezer forint alatti csalásnál nem csinálnak semmit. Bemehetsz a rendőrségre, felveszik a jegyzőkönyvet, de a pénzedet vlsz. soha nem fogod már visszakapni.

Ha van több károsult, akkor összefogva közösen is lehet tenni feljelentést, nagyobb az esély, hogy nyomozás indul.


Fogd fel ezt tanulópénznek, és figyelmesen olvasd el többször is amit itt írnak válaszban: https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..


Legközelebb ha neten vásárolsz, akkor ne instaszaron meg fészbúk kamu linkeken keresztül, hanem hivatalos webáruházakban.

2023. márc. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Jó le lehet állni felfogtam….😒😒bunkó magyarok
2023. márc. 7. 02:09
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Te vagy bunkó.kaptál választ, mégsem tudod elfogadni.
2023. márc. 7. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező: fogyasztóvédelemnél jelezheted ezt.

Én rákeresnék alaposan a neten, hogy az oldal kapcsán alakult -e csoport, vagy fórum, amelyen a pórul jártak osztják meg tapasztalataikat...

Együtt a fellépés is könnyebb...

2023. márc. 7. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező: korábban még itt, ezen az oldalon is volt ezzel kapcsolatos kérdés, mert másnak is gyanús volt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..


Valamilyen gyűjtőoldalon vagy bárhol érdemes az adott webshop értékeléseit is megnézni, rendelés előtt. Fontos az is, hogy hány évre visszamenőleg vannak értékelések, mert sokan "pár hónapos" kamu-webshop-okkal is próbálkoznak.

2023. márc. 7. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
Nincs ASZF, nincs normális Adatvédelmi nyilatkozat, nincs kapcsolat, csak az oldalon keresztül, a domain whois-e alapján rejtve van, mind mind red flag. Ezeket ellenőrizni kell rendelés előtt. Külföldi webshoppal nem fog foglalkozni a fogyasztóvédelem.
2023. márc. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

"Külföldi webshoppal nem fog foglalkozni a fogyasztóvédelem."

Az lehet, hogy direktben nem, de szoktak lenni "feketelisták" webshop-okról és arra rákerülhet.

Kihez, milyen széles körben jutnak el ezek a listák azt nem tudom, de kereséssel megtalálható.

2023. márc. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!